Dietologická poradna

Na Vaše dotazy odpovídá Bc. Monika Divišová, která působí řadu let jako nutriční poradce a kouč v oblasti prevence zdraví, výživy a optimální váhy.

PORADNA JE NYNÍ POZASTAVENA. NEVKLÁDEJTE PROSÍM DALŠÍ DOTAZY.

   dotazy  hledání  položit dotaz

caliste 01.7.11: hubnutí

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, od ledna se mi podařilo zhubnout 12 kg, díky rozložení jídelníčku a sportu. Chtěla bych ještě zhubnout cca 7 kg abych se dostala na svoji původní váhu. Bohužel, mi to už nejde. Měřím 170/78, příjem mám nastaven na 7500 kJ denně a sportuji obden. Nevítě jak hubnutí zase ,,rozjet,,?
děkujiza odpověď.

12.07.2011 12:07   

Dobrý den,
nezoufejte, je to velmi obvyklý jev, který většinou potká během hubnutí každého. Hlavně nepropadejte panice, že už to nemá smysl a naopak se pochvalte, že váhu udržujete – což je také velký úspěch. Zkuste trochu změnit styl redukce – zaměnit druh sportu, zpestřit a rozšířit repertoár jídel….Tělo se velmi rychle přizpůsobuje jednomu druhu diety i jedné fyzické aktivitě. Organismus si totiž zvykne a začne prostě jen pracovat efektivněji a úsporněji. Vyzkoušejte nové recepty, přidejte více zeleniny, jezte častěji v menších dávkách…

MF

zdroj: MF


08.08.2011 04:08   

Dovolila bych si podotknout, že 7500kJ denně je opravdu velmi, velmi mírná redukční deta a že byste klidně mohla jít o 1000kJ níž. Na 7500kJ si už tělo evidentně zvyklo a nebude při této hodnotě dál hubnout. 6500kJ se dá v pohodě vydržet,ani to není super přísné.

Kamar


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Je nám -sát! (324)
Soutěžíme (111)
Soutěže II. (101)
Zahradnice (99)
Dámy-důchodkyně (55)
♥SLOVNÍ FOTBÁLEK♥ - 1slabičná slova (44)
Online babinec (37)
Ukopnutý palec v kouzelné krabičce (36)
CO tě NAPADNE? (31)
*PŘIDEJ, VYMĚŇ nebo ODSTRAŇ SLABIKU* (31)
Recepty
Svítek v mléce
Lasagne
Meruňkový závin
Špagety na pórku
Bezový sirup

Přidat recept