Dietologická poradna

Na Vaše dotazy odpovídá Bc. Monika Divišová, která působí řadu let jako nutriční poradce a kouč v oblasti prevence zdraví, výživy a optimální váhy.

PORADNA JE NYNÍ POZASTAVENA. NEVKLÁDEJTE PROSÍM DALŠÍ DOTAZY.

   dotazy  hledání  položit dotaz

jjaro 17.9.11: Cvičení

Dobrý den, ráda bych věděla, jak mám jíst před a po cvičení. Ráno vstávám kolem půl sedmé a po sedmé jsem již v posilovně. Když se vzbudím, nemám vůbec chuť jíst. Cvičím nalačno, jím až po návratu domů. Většinou celozrnné pečivo se sýrem a kousek zeleniny. Třikrát v týdnu. Děkuji za odpověď.

29.09.2011 10:09   

Cvičení na lačno není rozhodně vhodné, ani pakliže chcete svou váhu redukovat a spalovat tuky. Celou noc tělo hladovělo a ráno nemáte žádný glykogen ve svalech. Při cvičení se nemá odkud doplňovat a dochází k vysokému vyplavování kortizolu, což je katabolický hormon. Způsobuje štěpení a destrukci svalů. Tělo se takto chrání byť i za cenu ztráty vzácné svalové hmoty. Nyní vidíte, že některé diety, které radí cvičit na lačno kvůli efektivnějšímu pálení tuků, jsou naopak nesmyslné.
Pakliže chodíte cvičit ráno brzo a nemáte na jídlo chuť, dejte si alespoň ½ banánu, vypijte sklenici čerstvě vymačkané šťávy z pomerančů nebo se zakousněte do kvalitní müsli tyčinky bez polevy.
Vaše snídaně po cvičení je v pořádku. Opět tělu musíte dodat sacharidy – tedy glykogen do svalů, ideálně do půl hodiny. Proto Celozrnné pečivo namazané např. lučinou se zeleninou je optimální volbou. S pozdravem Monika Divišová (www.wellnessia.cz)

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Je nám -sát! (324)
Soutěžíme (112)
Soutěže II. (101)
Zahradnice (99)
Dámy-důchodkyně (53)
♥SLOVNÍ FOTBÁLEK♥ - 1slabičná slova (44)
Online babinec (37)
Ukopnutý palec v kouzelné krabičce (36)
*PŘIDEJ, VYMĚŇ nebo ODSTRAŇ SLABIKU* (31)
CO tě NAPADNE? (30)
Recepty
1154. bramborové placky od le..
Jednoduchá pórková polévka
0060. čokoládový chlebíček se..
0717. české rohlíky
Kokosové hříbečky

Přidat recept