Jak na počítač

Bez počítačů je dnes velice těžké žít a pracovat, nicméně nám také přinášejí plno trablů. Pokud i vy na nějaký problém narazíte, nebojte se zeptat v naší poradně.


Odpovídat bude Ondřej Bitto, šéfredaktor webu Jak na počítač
( www.jnp.cz), kde na vás denně čekají praktické počítačové návody a tipy.

   dotazy  hledání  položit dotaz

JoGinger 21.9.10: Externí disk

Dobrý den, koupila jsem před několika lety externí disk, na PC bylo dost místa, tak na něj došla řada až teď. Jedná se o WD My book. K Vistám se čas od času připojí jen po zapnutí (k tomuto PC jsem ho kdysi připojovala, ale mezitím, už byl reinstalován) k druhému notebooku ale připojit nechce, zatím ani jednou. Docela by se mi líbilo, aby se připojil když chci já a ne podle nálady disku. Na webu jsem našla, že prý ovladače nejsou třeba. Systém ho prostě vůbec nevidí a ani prostřední kolečko, které indikuje data se nerozsvítí. Indikace napájení je OK. Flashdisky se připojují bez problémů. netušíte, kde může být problém? Děkuji Jana

30.09.2010 12:09   

Dobrý den,
píšete, že na stolním počítači máte Windows Vista, předpokládám tedy, že jsou i na zmiňovaném notebooku. Některé externí disky vyžadují nejprve připojení k elektrické síti, zapnutí, a teprve po rozběhnutí připojení k USB. To je jediný důvod, který mě napadá.

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Je nám -sát! (450)
Soutěžíme (112)
Zahradnice (74)
Soutěže II. (59)
Paralelní svět Rukověti pokojného bojovníka světla aneb návod na „život" v harmonii se sebou i okolím. (52)
Ukopnutý palec v kouzelné krabičce (47)
Ostroff:73:pohody (39)
2:155:LOVA na 1pí:155:m. (36)
Všeho:193:chuť (33)
Online babinec (33)
Recepty
Čínské nudle
0556. preclíky od Svetluska78
Bunter Salat
0944. bramborákové kytičky od..
Nadívaná hovězí pečínka

Přidat recept