Klimakterická poradna

Poradna se zabývá přechodem (klimakteriem). Vznikla ve spolupráci s Občanským sdružením LUNA – vaše přítelkyně v klimakteriu. Pokud Vás zajímají podrobné informace, zkuste si projít webové stránky www.sdruzeniluna.cz

Poradnu vede MUDr. Tomáš Burnog, CSc.

MUDr. Tomáš Burnog, CSc.- atestace I.stupně gynekologie-porodnictví 1987

- atestace II.stupně gynekologie-porodnictví 1991

- obhajoba kandidátské dizertační práce ( CSc. ) 1996

- 19 let činnosti na porodnicko-gynekologické klinice v ČR (1984-2003)

- výuka mediků

- v současnosti ve funkci vedouciho Oberarzta (Leitender Oberarzt) na porodnicko-gynekologickém pracovišti v Německu (2003- dosud)

- autor 63 přednášek a 66 publikací v českých a zahraničních odborných časopisech

- spoluautor 3 odborných učebnic pro mediky

- nositel prestižní Sonkovy ceny za nejlepší práci s ultrazvukovou tematikouPROSBA! V rámci výzkumu prosíme o několik minut Vašeho času a o vyplnění malého dotazníku

Dekujeme za Váš čas.

   dotazy  hledání  položit dotaz

Daja12 04.10.17: 0

Vážený pane doktore, je mi 50let, 3 roky již nemám menstruaci a doposud jsem zvládla přechod s přípravky Izoflafony Duo a Merilin. V posledním půl roce se trápím značnou nevyrovnaností, vnitřním neklidem, roztěkaností, stavy úzkosti, bolestí hlavy, ztrátou paměti , špatně spím atd. Víceméně se tyto problémy zhoršují. Dospěla jsem k názoru, že bez hormonů to již nezvládnu. Pan doktor mi napsal Activelle. Po přečtení příbalového letáčku jsem však přímo zděšená z nežádoucích účinků tohoto preparátu (rakovina prsu, migrény, deprese,bolesti zad, otoky,vaginální záněty, výskyty nezhoubných nádorů, vypadávání vlasů, nervozita, trombozy atd). Rozhodla jsem se tedy tento přípravek zkonzultovat ještě s dalším odborníkem. Nerada bych se dočkala toho, že ze mě zase bude vyrovnaná žena, ale přijde rakovina či jiná nemoc z výše vyjmenovaných, proto bych Vás chtěla požádat o Váš odborný názor na tento přípravek, případně doporučení přípravku jiného. Děkuji

04.10.2017 11:10   

Dobry den, pokud si prectete jakykoliv pribalovy letak- treba i u Aspirinu- budete reagovat obdobne. Firmy tam musi uvest vse a casto i ojedinele komplikace, ktere mnoho s lekem spolecneho nemaji.
Je pravda, ze u Activelle popisovala jedna prace vyssi vyskyt Apoplexie-mrtvice, ostatni prace to zpochybnuji. Pokud berete hormony, je vzdy treba sledovat prsa- zde je maly narust rizika rakoviny prsu.
Preparatu je mnoho- pokud se obavate Activelle, domluvte se s gynekologem na necem jinem. Nemate menstruaci, tak nejaky kontinualni preparat- ja mam treba dobre zkusenosti s KLIANE.

MUDr. Tomáš Burnog, CSc.

zdroj: MUDr. Tomáš Burnog, CSc.


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Je nám -sát! (130)
Soutěžíme (114)
Zahradnice (73)
Soutěže II. (69)
Přijďte pokecat (50)
Sestav smysluplnou větu:47: (43)
Online babinec (37)
" Kdo udělá nulu " (35)
Dámy-důchodkyně (35)
Pohoda s kámoškama (33)
Recepty
Mnamka buchta
1006. taveňáky od cinie
Pomazánka
1605. jogurtové rohlíky od Že..
Lískové kuličky

Přidat recept