Oční poradna

V poradně odpovídá prim. MUDr. Petr Novák působící na pražské Homolce a Refrakčním centru Praha s.r.o., nestátním ambulantním zdravotnickém zařízení, které se zaměřuje na chirurgické odstraňování dioptrických vad očí. Klienty Mudr. Nováka byli mj. i Jiří Menzel, Věry Chytilová, Michal Horáček, Bára Nesvadbová, Miloš Forman nebo Lucie Borhyová.
MUDr. Novák má za sebou také více než 8000 operací laserovou metodou, přes 15 000 operací šedého zákalu a více než 1000 transplantací rohovky.
Druhým chirurgem s vysokou erudicí je MUDr. Sylva Procházková, která se věnuje refrakční chirurgii od r.1996 a provedla již více než 4000 operací metodou LASIK. Jako mikrochirurg se zaměřením na chirurgii předního segmentu oka, provedla přes 9000 operací šedého zákalu a řadu transplantací rohovek.

   dotazy  hledání  položit dotaz

Lelca 27.7.12: 0

Dobrý den, chtěla bych se zeptat od tří let trpím opakovaně herpesem v oku. V době kdy se mi udělal poprvé mě lečili na zánět spojivek s neuspěchem mi pak herpes zeškrabovali z oka čímž mi tam udělali jizvy a od těch tří let vidím špatně na pravé oko a to jako přes mléčné sklo taktéž tam jsou i jizvy po opakovaných prodělaných keratitidách,ale zrak je tam pořád stejný. Je možná operace,aby se mi vrátil normální zrak? Děkuji

06.08.2012 12:08   

Dobrý den,
zkusím vysvětlit problém z několika úhlů pohledu.
Herpetické onemocnění zpravidla nepostihuje úplně zdravého jedince. Proto se dá předpokládat nějaká forma poruchy imunity, která se projevila již v ranném věku. Proto jako krok číslo jedna by mělo být důkladné imunologické vyšetření. Případná imunologické léčba by byla podmínkou šance na zahojení oka po operaci.
Dále je jasné, že vzhledem k věku, ve kterém k poškození došlo, se jistě vyvinula i tupozrakost postiženého oka. Pak je možné, že i úspěšně zhojená transplantace rohovky nezajistí kvalitní vidění.
Transplantace rohovky, která by Vás čekala, může být ovlivněna i celou řadou přidružených komplikací, jako například prorůstáním cév do rohovky, změny na duhovce, čočce, změnami na zadním segmentu oka, zvýšeným nitroočním tlakem...

S pozdravem
prim. MUDr. Petr Novák
Refrakční Centrum Praha
Olivova 6, Praha 1
224 505 161-4 www.refrakcnicentrum.cz

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Je nám -sát! (324)
Soutěžíme (111)
Zahradnice (101)
Soutěže II. (101)
Dámy-důchodkyně (56)
♥SLOVNÍ FOTBÁLEK♥ - 1slabičná slova (44)
Online babinec (37)
Ukopnutý palec v kouzelné krabičce (36)
*PŘIDEJ, VYMĚŇ nebo ODSTRAŇ SLABIKU* (33)
CO tě NAPADNE? (32)
Recepty
0362. skleničková buchta s Vi..
Výborný marcipán od cukrářky
Buchta Šalamoun
Dˇábelská stehýnka s jemným c..
Brambory jako zapečené-z PH

Přidat recept