Oční poradna

V poradně odpovídá prim. MUDr. Petr Novák působící na pražské Homolce a Refrakčním centru Praha s.r.o., nestátním ambulantním zdravotnickém zařízení, které se zaměřuje na chirurgické odstraňování dioptrických vad očí. Klienty Mudr. Nováka byli mj. i Jiří Menzel, Věry Chytilová, Michal Horáček, Bára Nesvadbová, Miloš Forman nebo Lucie Borhyová.
MUDr. Novák má za sebou také více než 8000 operací laserovou metodou, přes 15 000 operací šedého zákalu a více než 1000 transplantací rohovky.
Druhým chirurgem s vysokou erudicí je MUDr. Sylva Procházková, která se věnuje refrakční chirurgii od r.1996 a provedla již více než 4000 operací metodou LASIK. Jako mikrochirurg se zaměřením na chirurgii předního segmentu oka, provedla přes 9000 operací šedého zákalu a řadu transplantací rohovek.

   dotazy  hledání  položit dotaz

Vendula30 24.10.12: 0

Dobrý den,
měla bych jeden dotaz ohledně zkresleného vnímání. Uvedu to přímo na příkladu , jelikož to jinak popsat nedovedu. Například se prudce uhýbám sloupu, který je však cca metr a půl daleko odde mne nebo se mi zkosí podlaha a opět mám co dělat abych udržela rovnováhu. Jelikož jsem řidička , mám celkem obavy, abych jednou netrhla volantem. Každopádně nevím, zda mám navštívit oční kliniku nebo rovnou psychiatra. Díky za odpověď.

29.10.2012 09:10   

Dobrý den,
problémy, jak je popisujete jsou jednoznačně závažné a potenciálně Vás, nebo někoho jiného mohou ohrozit na životě. Do vyřešení problému byste jednoznačně neměla řídit! Jako další krok doporučuji nejprve vyšetřit u očního specialisty, popřípadě u neurologa. Je třeba nejprve vyloučit objektivní poruchy vnímání a motoriky. Až potom případně přijde psychiatr. Pochopitelně Vámi popsaný stav mohou způsobovat i léky a návykové látky.

S pozdravem
Prim.MUDr. Petr Novák
Refrakční Centrum Praha
Olivova 948/6, Praha 1 www.refrakcnicentrum.cz

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Je nám -sát! (324)
Soutěžíme (111)
Soutěže II. (101)
Zahradnice (99)
Dámy-důchodkyně (56)
♥SLOVNÍ FOTBÁLEK♥ - 1slabičná slova (44)
Online babinec (37)
Ukopnutý palec v kouzelné krabičce (36)
*PŘIDEJ, VYMĚŇ nebo ODSTRAŇ SLABIKU* (33)
CO tě NAPADNE? (31)
Recepty
0908. Tyropita - lístkové těs..
Brambory s libečkem a cibulí
0566. houstičky Cottage od be..
Sýrový salát
Rychlé tvarohové koblížky

Přidat recept