Oční poradna

V poradně odpovídá prim. MUDr. Petr Novák působící na pražské Homolce a Refrakčním centru Praha s.r.o., nestátním ambulantním zdravotnickém zařízení, které se zaměřuje na chirurgické odstraňování dioptrických vad očí. Klienty Mudr. Nováka byli mj. i Jiří Menzel, Věry Chytilová, Michal Horáček, Bára Nesvadbová, Miloš Forman nebo Lucie Borhyová.
MUDr. Novák má za sebou také více než 8000 operací laserovou metodou, přes 15 000 operací šedého zákalu a více než 1000 transplantací rohovky.
Druhým chirurgem s vysokou erudicí je MUDr. Sylva Procházková, která se věnuje refrakční chirurgii od r.1996 a provedla již více než 4000 operací metodou LASIK. Jako mikrochirurg se zaměřením na chirurgii předního segmentu oka, provedla přes 9000 operací šedého zákalu a řadu transplantací rohovek.

   dotazy  hledání  položit dotaz

Pavi 14.1.13: 0

Dobrý, den ráda bych se zeptala jestli je nějaká vada či nemoc, která ma za důsledek vytváření skvrnek(možná pigmentu), pouze pod jednim okem.
Děkuji

22.01.2013 10:01   

Dobrý den,

jedna z možností je tzv. melanosis. U získané melanózy dochází k ukládání pigmentu - melaninu, ve tkání spojivky a toto postižení skutečně může být i jednostranné. Primárně se jedná o nezávažné postižení, ale platí pro něj pravidla, jako pro každou jinou pigmentaci - pakliže se významným způsobem zvětší (do šířky, nebo do výšky), mění-li barvu, či začíná dráždit, je to důvod k okamžité návštěvě očního specialisty, jinak se doporučuje pouze sledovat.S pozdravem

prim.MUDr. Petr Novák

Refrakční Centrum Praha

Olivova 6, Praha 1

224505161-4 www.refrakcnicentrum.cz

redakce


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Je nám -sát! (324)
Soutěžíme (111)
Zahradnice (101)
Soutěže II. (101)
Dámy-důchodkyně (56)
♥SLOVNÍ FOTBÁLEK♥ - 1slabičná slova (44)
Online babinec (37)
Ukopnutý palec v kouzelné krabičce (36)
*PŘIDEJ, VYMĚŇ nebo ODSTRAŇ SLABIKU* (33)
CO tě NAPADNE? (32)
Recepty
0491. italský chléb z kraje P..
Jednoduchá pórková polévka
Zapečené cukety
Rohlíčky do formiček
Zemiaky v trube s oreganom, c..

Přidat recept