Zdravotní péče o nohy, medicinální pedikúra

V této poradně se můžete ptát zejména na správnou péči o nohy při vzniku zdravotních komplikací, například při zánětech nehtového lůžka či nehtového valu, ale také při granulaci tkáně, nebo s kombinaci zánětu a granulace.
sponzor poradny:


Nejvíce těchto případů se objevuje v době od jara do podzimu, kdy je velmi teplo, nohy se potí, což svědčí bakteriím, kvasinkám, sporám ap. Pak stačí minimální poranění a zánět je zde v několika hodinách. Navíc dnešní moderní obuv většinou svoji šířkou ani délkou neodpovídá potřebám vlastní nohy. Zejména palce a malíčky jsou pod stálým tlakem, což je nejen velmi bolestivé, ale také dochází k zarůstání, a při nešetrném a neodborném postupu ošetření, také ke granulaci tkáně.


Odpovídá: Hušková Hana DiP.(diplomovaný podiatr), školitel, člen řídící rady České podiatrické společnosti, člen podologicko-pedikérské sekce.

   dotazy  hledání  položit dotaz

dasuline 09.2.12: 0

dobrý den přeszimu semi často dělá otlak na pravém malíčku ale jen když chodím venku , kdyžjsem doma takne doktor řekl žeje to operativní řešení ae nechci jít s tím zbytečně na operaci je hodně malej mm operované už prsty na pravé noze a krčí semi tak iskrzo nechci můžete mi poradit už jsem vám psalaohledně ztvrdlejkůži na patách štítnou žlázu mám děkuji dáša

13.02.2012 01:02   

Dobrý den! Bude se jednat o tlak a protitlak v zimní obuvi,proto to doma nebolí,je třeba mít zimní uzavřenou obuv v prstové části kulatou,a dostatečně dlouhou,aby si prsta mohli sednout na šířku i délku.Operace je nesmysl.Zdravám Vás a jsem s pozdravem Hušková Hana DiP.

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Je nám -sát! (324)
Soutěžíme (111)
Zahradnice (101)
Soutěže II. (101)
Dámy-důchodkyně (56)
♥SLOVNÍ FOTBÁLEK♥ - 1slabičná slova (44)
Online babinec (37)
Ukopnutý palec v kouzelné krabičce (36)
*PŘIDEJ, VYMĚŇ nebo ODSTRAŇ SLABIKU* (33)
CO tě NAPADNE? (32)
Recepty
Jarošovské jablečné kožíšky
Telecí maso zapečené v rýži
0612. broskvový džem od almel..
Velká bábovka nebo 24 muffinů..
0164. jogurtový slunečnicový ..

Přidat recept