Zdravotní péče o nohy, medicinální pedikúra

V této poradně se můžete ptát zejména na správnou péči o nohy při vzniku zdravotních komplikací, například při zánětech nehtového lůžka či nehtového valu, ale také při granulaci tkáně, nebo s kombinaci zánětu a granulace.
sponzor poradny:


Nejvíce těchto případů se objevuje v době od jara do podzimu, kdy je velmi teplo, nohy se potí, což svědčí bakteriím, kvasinkám, sporám ap. Pak stačí minimální poranění a zánět je zde v několika hodinách. Navíc dnešní moderní obuv většinou svoji šířkou ani délkou neodpovídá potřebám vlastní nohy. Zejména palce a malíčky jsou pod stálým tlakem, což je nejen velmi bolestivé, ale také dochází k zarůstání, a při nešetrném a neodborném postupu ošetření, také ke granulaci tkáně.


Odpovídá: Hušková Hana DiP.(diplomovaný podiatr), školitel, člen řídící rady České podiatrické společnosti, člen podologicko-pedikérské sekce.

   dotazy  hledání  položit dotaz

ozdobeniny 15.2.12: 0

Před rokem jsem od března rozšířil otužování z mytí studenou vodou do půl těla, které provádím 45 let na denní ranní sprchování studenou vodou.Rád bych se totiž dostal až k zimímu plavání v řece.Vydržel jsem to však jen do prosince,neboť poté co mě zábly nohy při práci v holínkách na zahradě mi zčervenaly palce a některé další prsty na nohou a byly bolestivé.Dokonce lůžko nehtů obou palců je nahože pod nehty načervenalé. Lékař mi řekl, že je to náběh na ozdobeniny a že mám prsty natírat ichtoxylovou mastí. To jsem prováděl a postupně bolestivost i zčervenání zmizely, ale až po skončení zimy. Jenomže prsty jsou mnohem citlivější než dřív. A letos v zimě se mi tento problém vyskytl znovu. Nechal jsem si vyšetřit jak cévní zásobení končetin, tak i nervy na EMG. Obojí je v pořádku. Jenomže nohy mě letos v zimě zebou skoro pořád a oba alce už mám zase červené a na jednom prstu dokonce bolestivý červený otlak přesně jako loni.Poraďte prosím co s tím. Děkuji,Michael Jindra

17.02.2012 10:02   

Dobrý den! Nejsem sice odborník na omrzliny,a k tomu ve Vašm případě došlo,ale pokud je ostatní v pořádku
myslím si,že došlo k poškození pokožky,kde bude lepší asi navštívit dermatologa.Mějte se a mnoho zdraví Vám přeje Hušková Hana DiP.

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Je nám -sát! (324)
Soutěžíme (111)
Soutěže II. (101)
Zahradnice (99)
Dámy-důchodkyně (56)
♥SLOVNÍ FOTBÁLEK♥ - 1slabičná slova (44)
Online babinec (37)
Ukopnutý palec v kouzelné krabičce (36)
*PŘIDEJ, VYMĚŇ nebo ODSTRAŇ SLABIKU* (33)
CO tě NAPADNE? (31)
Recepty
1078. štědrák od Daši
vánočka (mazanec)
1399. chleba z kysaného podmá..
Dietní mňamka
potřebuji recept na zavařenou..

Přidat recept