Zdravotní péče o nohy, medicinální pedikúra

V této poradně se můžete ptát zejména na správnou péči o nohy při vzniku zdravotních komplikací, například při zánětech nehtového lůžka či nehtového valu, ale také při granulaci tkáně, nebo s kombinaci zánětu a granulace.
sponzor poradny:


Nejvíce těchto případů se objevuje v době od jara do podzimu, kdy je velmi teplo, nohy se potí, což svědčí bakteriím, kvasinkám, sporám ap. Pak stačí minimální poranění a zánět je zde v několika hodinách. Navíc dnešní moderní obuv většinou svoji šířkou ani délkou neodpovídá potřebám vlastní nohy. Zejména palce a malíčky jsou pod stálým tlakem, což je nejen velmi bolestivé, ale také dochází k zarůstání, a při nešetrném a neodborném postupu ošetření, také ke granulaci tkáně.


Odpovídá: Hušková Hana DiP.(diplomovaný podiatr), školitel, člen řídící rady České podiatrické společnosti, člen podologicko-pedikérské sekce.

   dotazy  hledání  položit dotaz

mcqueen 23.5.12: 0

Dobrý deň, som začínajúca pedikérka, prosím o radu pre moju klientku, palce na nohách jej žltnú, sú krehké, slabé, príznaky ako pri mykóze, ale kožná lekárka jej dvakrát brala vzorky spod nechta a mykózu vylúčila, výsledky sú negatívne, začína sa jej to robiť aj na palcoch na rukách, viete mi dať radu ako jej pomôcť? veľmi pekne dakujem

29.05.2012 08:05   

Dobrý den! Domnívám se, že půjde o lupénku na nehtech. Někdy se stává, že lupénka se vyskytuje pouze na nehtech. V tomto případě já sama používám šetrné čištění a tvarování nehtů pomocí frézy. Kvalitní balzám, je možné použít výživový a regenerační lak na nehty, nikoli zpevnovač. Mě se daří takto nehty udržovat poměrně dobře, ale není to hned, chce to trpělivost. Tak mnoho zdaru a jem s pozdravem Hušková Hana

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Je nám -sát! (324)
Soutěžíme (111)
Zahradnice (101)
Soutěže II. (101)
Dámy-důchodkyně (56)
♥SLOVNÍ FOTBÁLEK♥ - 1slabičná slova (44)
Online babinec (37)
Ukopnutý palec v kouzelné krabičce (36)
*PŘIDEJ, VYMĚŇ nebo ODSTRAŇ SLABIKU* (33)
CO tě NAPADNE? (32)
Recepty
Nápoj pro odrostlejší děvčata
Cuketová "Musaka"
Jiná dobrá nádivka
0581. acidofilní chleba se sý..
0151. housky s bramborem od I..

Přidat recept