Zdravotní péče o nohy, medicinální pedikúra

V této poradně se můžete ptát zejména na správnou péči o nohy při vzniku zdravotních komplikací, například při zánětech nehtového lůžka či nehtového valu, ale také při granulaci tkáně, nebo s kombinaci zánětu a granulace.
sponzor poradny:


Nejvíce těchto případů se objevuje v době od jara do podzimu, kdy je velmi teplo, nohy se potí, což svědčí bakteriím, kvasinkám, sporám ap. Pak stačí minimální poranění a zánět je zde v několika hodinách. Navíc dnešní moderní obuv většinou svoji šířkou ani délkou neodpovídá potřebám vlastní nohy. Zejména palce a malíčky jsou pod stálým tlakem, což je nejen velmi bolestivé, ale také dochází k zarůstání, a při nešetrném a neodborném postupu ošetření, také ke granulaci tkáně.


Odpovídá: Hušková Hana DiP.(diplomovaný podiatr), školitel, člen řídící rady České podiatrické společnosti, člen podologicko-pedikérské sekce.

   dotazy  hledání  položit dotaz

simja 17.10.12: 0

Dobrý den, zajímalo by mě, kde mám hledat řešení. Bolí mě konec palce na levé noze, jakoby nehet-pod nehtem nebo celý nehet. Není to stálá bolest, ale někdy mě bolest probudí v noci, někdy bolí v botech, někdy nebolí. Děkuji za odpověď.

22.10.2012 09:10   

Dobrý den! Může se jednat o zarůstající špičku nehtu,pokud bota v prstové části neodpovídá šíří potřebám chodidla,dochází k velkému tlaku právě na palce,a nehty ve špičce bolí,takže ne v každé botě musí nehet bolet.Dochází zde k nedokrvení tkáně,což též způsobuje bolestivost,dále i utlačený nerv tlakem způsobuje bolestivost,možností je mnoho,těžko přesně určit,co je příčinou bez vyšetření.Děkuji Hušková Hana

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Je nám -sát! (324)
Soutěžíme (111)
Soutěže II. (101)
Zahradnice (99)
Dámy-důchodkyně (55)
♥SLOVNÍ FOTBÁLEK♥ - 1slabičná slova (44)
Online babinec (37)
Ukopnutý palec v kouzelné krabičce (36)
CO tě NAPADNE? (31)
*PŘIDEJ, VYMĚŇ nebo ODSTRAŇ SLABIKU* (31)
Recepty
Zázvorové knedlíčky do polévk..
Oříškové paštičky
Vločkové rohlíčky
Mexická rýže
Moravské svatební kolačky

Přidat recept