Zdravotní péče o nohy, medicinální pedikúra

V této poradně se můžete ptát zejména na správnou péči o nohy při vzniku zdravotních komplikací, například při zánětech nehtového lůžka či nehtového valu, ale také při granulaci tkáně, nebo s kombinaci zánětu a granulace.
sponzor poradny:


Nejvíce těchto případů se objevuje v době od jara do podzimu, kdy je velmi teplo, nohy se potí, což svědčí bakteriím, kvasinkám, sporám ap. Pak stačí minimální poranění a zánět je zde v několika hodinách. Navíc dnešní moderní obuv většinou svoji šířkou ani délkou neodpovídá potřebám vlastní nohy. Zejména palce a malíčky jsou pod stálým tlakem, což je nejen velmi bolestivé, ale také dochází k zarůstání, a při nešetrném a neodborném postupu ošetření, také ke granulaci tkáně.


Odpovídá: Hušková Hana DiP.(diplomovaný podiatr), školitel, člen řídící rady České podiatrické společnosti, člen podologicko-pedikérské sekce.

   dotazy  hledání  položit dotaz

IVAMISSIS 17.10.12: 0

Prosím o radu:Dělám 3měsíce pedikuru a přišel mi pán se zarůstajícím nehtem u opalce .Neht se mu hodně kroutí a chtěl po mě ať mu ten neht zastřihnu skoro až co nejvíc to jde aby se mu od té bolesti pomohlo ,prý mu to předchozí nehtařka tak dělala a mu to tak vyhovuje .Nás na kurzu učily že máme neht stříhat do rovna a né to vystřihovat a podložit ho vatičkou aby netlačil jak bude rust ...Tak mě prosím poraďte jak to mám dělat a nebo pomůže když mu dám svorku co se používá na zarostlé nehty?Na operaci s tím ,ale nechce jít a vždy mě říká ,že když mu to neudělám jak chce on tak půjde k jiné pedikérce....:(děkuji za odpověď

22.10.2012 09:10   

Dobrý den! Vystřihování nehtu téměř ke kořeni je zastaralý a nevhodnýtéž málo bezpečný,ale hlavně nic neřešící způsob odstranování zarůstajících nehtů.Tím stálým vystřihováním byl pánovi způsoben ten ruličkový nehet,který pochopitelně bolí.Nehet se stříhá na noze do rovna,pouze špičky se kosí a zakulatí,aby nepíchali,a nehet se musí nechávat přerůstat,ale věřte,že řešení ruličkových nehtů je pracovně obtížný problém,který spadá do péče podiatra s příslušným vzděláním a praxí v tomto oboru.Pokud máte pouze základní kurz pedikury,a navíc takto krátkou praxi,použijte pouze rovnátka,ze zákona nesmíte nehty ani vystříhávat či vyřezávat,pokud to děláte,je to na Vaši odpovědnost,a měla by jste mít i dobré pojištění.Ideální šponou je v tomto případě špona od f.Sapex plastická s kovovým zámečkem(Podofix)podívejte se na jejich stránky,kde mají i instuktážní videa.Operace by též nebyla řešením,ale pokud bude trvat na vyřezávání,at jde jinam.Zkuste mu nabídnou lepší a bezbolestné řešení tímto způsobem,sice si připlatí a chce to trochu času,ale bude spokojený.Lépe Vám touto cestou nejsem schopna poradit.Tak mnoho úspěchů Hušková Hana

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Je nám -sát! (344)
Soutěžíme (161)
Zahradnice (118)
Soutěže II. (55)
Pohoda s kámoškama (45)
Online babinec (44)
Paralelní svět Rukověti pokojného bojovníka světla aneb návod na „život" v harmonii se sebou i okolím. (43)
Malá slezina:o) (41)
Ukopnutý palec v kouzelné krabičce (37)
♥SLOVNÍ FOTBÁLEK♥ - 1slabičná slova (37)
Recepty
0153. perníkové řezy od Pevos..
0314. veka od Jehlička
1609. celozrnné housky od hek..
0552. celozrnné knedlíky od A..
Jablkový moučník

Přidat recept