Zdravotní péče o nohy, medicinální pedikúra

V této poradně se můžete ptát zejména na správnou péči o nohy při vzniku zdravotních komplikací, například při zánětech nehtového lůžka či nehtového valu, ale také při granulaci tkáně, nebo s kombinaci zánětu a granulace.
sponzor poradny:


Nejvíce těchto případů se objevuje v době od jara do podzimu, kdy je velmi teplo, nohy se potí, což svědčí bakteriím, kvasinkám, sporám ap. Pak stačí minimální poranění a zánět je zde v několika hodinách. Navíc dnešní moderní obuv většinou svoji šířkou ani délkou neodpovídá potřebám vlastní nohy. Zejména palce a malíčky jsou pod stálým tlakem, což je nejen velmi bolestivé, ale také dochází k zarůstání, a při nešetrném a neodborném postupu ošetření, také ke granulaci tkáně.


Odpovídá: Hušková Hana DiP.(diplomovaný podiatr), školitel, člen řídící rady České podiatrické společnosti, člen podologicko-pedikérské sekce.

   dotazy  hledání  položit dotaz

IVAMISSIS 01.1.13: 0

Dobrý den ,chtěla bych se zeptat na plíseň na nohou .Chodí ke mě duchodkyně a mají plíseň na skoro všech nehtech ,ale nedělají proti tomu vůbec nic ,ale chtějí aby jsem jim tu plíseň zbrousila pryč bruskou,až na kůži!Proto se ptám můžu to dělat ,nebo nemůžu?Mám strach aby nechytili nějaký zánět a potom mě nenapadli...děkuji za rady,jsem začátečnice

02.01.2013 09:01   

Dobrý den! Jako začátečnici bych Vám to nedoporučovala,pokud vím,v běžných kurzech se toto neučí,a je třeba mít na takovéto práce certifikované vzdělání.Jinak Vám hrozí,že Vás v případě potíží,a nejedná se zdaleka pouze o záněty budou vinit a v horším případě chtít náhrady,také Vám to může ničit profesní pověst,kterou vlastně teprve budujete.Pokud chcete zvyšovat profesionalizaci,ozvěte se mi na 720 148 478.Děkuji Hušková Hana

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Je nám -sát! (324)
Soutěžíme (111)
Soutěže II. (101)
Zahradnice (99)
Dámy-důchodkyně (56)
♥SLOVNÍ FOTBÁLEK♥ - 1slabičná slova (44)
Online babinec (37)
Ukopnutý palec v kouzelné krabičce (36)
*PŘIDEJ, VYMĚŇ nebo ODSTRAŇ SLABIKU* (33)
CO tě NAPADNE? (31)
Recepty
Zdravá pomazánka
Jemné palačinky
Křenové toasty
Hrachová polévka
punčové ořechy

Přidat recept