Zdravotní péče o nohy, medicinální pedikúra

V této poradně se můžete ptát zejména na správnou péči o nohy při vzniku zdravotních komplikací, například při zánětech nehtového lůžka či nehtového valu, ale také při granulaci tkáně, nebo s kombinaci zánětu a granulace.
sponzor poradny:


Nejvíce těchto případů se objevuje v době od jara do podzimu, kdy je velmi teplo, nohy se potí, což svědčí bakteriím, kvasinkám, sporám ap. Pak stačí minimální poranění a zánět je zde v několika hodinách. Navíc dnešní moderní obuv většinou svoji šířkou ani délkou neodpovídá potřebám vlastní nohy. Zejména palce a malíčky jsou pod stálým tlakem, což je nejen velmi bolestivé, ale také dochází k zarůstání, a při nešetrném a neodborném postupu ošetření, také ke granulaci tkáně.


Odpovídá: Hušková Hana DiP.(diplomovaný podiatr), školitel, člen řídící rady České podiatrické společnosti, člen podologicko-pedikérské sekce.

   dotazy  hledání  položit dotaz

jitka1963vlasim 17.2.13: 0

mám plíseň na palci jaká je nejlepší léčba doporučte mi jak ji vyléčit

27.02.2013 09:02   

Dobrý den! Plísní je mnoho druhů a je třeba rozlišit nejen druh,ale také rozsah.Bohužel,
volně dostupné přípravky jsou většinou preventivní,ale nikoli léčebné.Je možné navštívit příslušného lékaře-odborníka,který se plísněmi skutečně zabývá,aby provedl stěry a na základě výsledků předepsal antimykotikum.Také jsou již podologická pracoviště,kde jsou příslušně vzdělaní odborníci,kteří nejen poradí,ale též budou šetrným odbrusem odstranovat napadené části nehtu a jeho okolí.Též mají k dispozici kvalitní přípravky,které doporučí a vysvětlí jejich použití a zároven edukují zákazníka v oblasti prevence.Zatím je těchto odborníků u nás jak šafránu,ale mohu Vám nabídnou tuto službu na mém podologickém pracovišti v Pardubicích.Zavolejte mi na 720 148 478 nebo napište huskovah@seznam.cz.Poradím eventuálně odborníka z jiného města.Hušková Hana

redakce


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Je nám -sát! (324)
Soutěžíme (111)
Soutěže II. (101)
Zahradnice (99)
Dámy-důchodkyně (55)
♥SLOVNÍ FOTBÁLEK♥ - 1slabičná slova (44)
Online babinec (37)
Ukopnutý palec v kouzelné krabičce (36)
CO tě NAPADNE? (31)
*PŘIDEJ, VYMĚŇ nebo ODSTRAŇ SLABIKU* (31)
Recepty
0621. chléb z černého piva
1291. chlebík s pivem od vlad..
lehoučké čokoládové muffiny
0467. slaninové vdolečky s ci..
Sladké marinované medailonky ..

Přidat recept