Hojení akutních ran, proktologická poradna

V této poradně Vám především odpovíme na dotazy týkající se pooperačních ran, řezných a tržných poranění, popálenin, odřenin, jizev, úrazů, ale také hemoroidů či análních fissur.

Odpovídá MUDr. Ervín Rusek, chirurg, specialista proktolog, vede chirurgickou ambulanci a proktologickou poradnu.

www.dr-rusek.cz


   dotazy  hledání  položit dotaz

Iveta30 23.2.11: Hemoroidy

Dobrý den pane doktore,jsem necelé 2 roky po porodu dvojčat, od té doby mám velké problémy a bolesti. Zhoršily se mi hemeroidy, které pořád bolí, při vyšetření mi byly zjištěny řitní trhlinky (myslím, že jedna už je zahojená a s druhou se to táhne vlastně už od porodu.Používám již 14dní dilatan, ale nelepší se to, navíc mě pobolívá břicho, přidal se průjem a hlen ve stolici. Při mazání řitní trhlinky Hemagelem a při užívání dilatanu jsem zjistila, že mi zůstává zbytek stolice v konečníku (je hmatatelná při mazání, na dilatanu stopy stolice po vysunutí z řitního otvoru)Mám i tlaky na konečník, což vysvětluje ta řitní trhlinka a hemeroidy a teď už i asi ta "nevytlačená" stolice. Co byste mi poradil? Děkuji za odpověď, už chci být zdravá a věnovat se zdravým dvojčátkům a né se pořád trápit.

25.02.2011 02:02   

Dobrý den,
nevím, jak Vám vysvětlili princip léčby dilatanem. Postupně by mělo dojít k uvolnění svěrače a potom jednoduššímu zahojení prasklin.
Když zasunete dilatan do prostoru určeného k hromadění stolice, musíte počítat s tím, že tam ta stolice bude. Takže moc nespekulujte a trpělivě vyčkejte. S Vašim nastavením si zbytečně rozhodíte psychiku.
Pravidelná životospráva, hodně tekutin, Psyllium a čas.
Pokud to bude málo, návštěva u proktologa. Vím, že to není příjemné, ale zatím nejsme stroj, kde se vymění součástka a to ještě se zárukou.
Přeji hodně radosti v rodinném kruhu. Na dálku bez vyšetření bohužel víc pomoci nemohu.

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Je nám -sát! (130)
Soutěžíme (114)
Zahradnice (73)
Soutěže II. (68)
Přijďte pokecat (50)
Sestav smysluplnou větu:47: (45)
Online babinec (38)
" Kdo udělá nulu " (35)
Dámy-důchodkyně (35)
Pohoda s kámoškama (33)
Recepty
Rajčata a la Gaudí
Moučník za 10 minut
Kuře na zelí
sýrové smaženky
Polévka,které nikdo neodolá

Přidat recept