Poradna pro těhotné a maminky

V této poradně vám odpovíme na jakékoli dotazy týkající se těhotenství, porodu, poporodní péče a problémů týkajících se péče o miminka.


   dotazy  hledání  položit dotaz

carllita 08.11.09: Chřipka

Dobrý den.Nevím, jestli v této poradně budete moci odpovědět na můj dotaz. Každopádně byla bych moc ráda, protože nevím, kam jinam se obrátit. Jsem ve 26.tém týdnu těhotenství. Vše probíhá v pořádku,stále chodím do práce. Poslední dobou, čím víc se zkracuje den a kazí počasí mám velmi špatnou náladu, jsem nervózní a hlavně se bojím. Vím, že jde asi o hormonální záležitost, ale hlavně všude z médií nás pořád bombardují prasečí chřipkou. Každý den si o ní čtu a mám čím dál větší strach. Dokonce jsem četla, že u těhotných je na chřipku mnohem větší úmrtnost. Snažím se srovnat s tím, že je všechno asi jen nafouknutá bublina,ale nějak se mi to nedaří. Prosím můžete mi poradit, jestli se mám dát očkovat proti běžné chřipce, nebo jestli je to vůbec vhodné? Nebo pokud jde o pasečí chřipku,nebudou na ní těhotné očkovány přednostně? Tím, že mám stále strach,se bojím, že ubližuji miminku a to bych strašně nerada.Sem od přírody pesimista a proto vás prosím o radu. Předem děkuji,hezký den.K.

12.11.2009 06:11   

Dobrý den,
hrozba chřipkové epidemie sice narůstá, ale domnívám se, že rizika spojená s očkováním v těhotenství jsou stejná, jako při samotném onemocnění. Rozhodnutí ovšem zůstává tak jako tak, na Vás. Doporučovala bych Vám důslednou prevenci - pohyb na čerstvém vzduchu (ne město), dostatek tekutin, ovoce a zeleniny, omega3 a omega6 mastné kyseliny (obsahují rostlinné oleje) a vše podpořit užíváním homeopatického preparátu Oscillococcinum 1x týdně.

V případě, že byste si chtěla podrobněji o všem pohovořit, kontaktujte mne na eva@anahita.cz domluvíme si vhodný termín.

Hodně zdraví přeje Eva Barešová

Eva Barešová
Eva Barešová

Centrum pro těhotenství, porod a mateřství www.anahita.cz


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Je nám -sát! (181)
Paralelní svět Rukověti pokojného bojovníka světla aneb návod na „život" v harmonii se sebou i okolím. (120)
♥SLOVNÍ FOTBÁLEK♥ - 1slabičná slova (70)
Zahradnice (64)
*PŘIDEJ, VYMĚŇ nebo ODSTRAŇ SLABIKU* (55)
Soutěžíme (50)
2:155:LOVA na 1pí:155:m. (46)
CO tě NAPADNE? (42)
Soutěže II. (42)
B E R Á N C I ... (39)
Recepty
Rychlé třešňové řezy
Španielske vtáčiky
Nakládaný hermelín 1
Brambory v papiňáku
kuřecí delikatesa

Přidat recept