Dietologická poradna

Na Vaše dotazy odpovídá Bc. Monika Divišová, která působí řadu let jako nutriční poradce a kouč v oblasti prevence zdraví, výživy a optimální váhy.

PORADNA JE NYNÍ POZASTAVENA. NEVKLÁDEJTE PROSÍM DALŠÍ DOTAZY.

   dotazy  hledání  položit dotaz

caliste 01.7.11: hubnutí

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, od ledna se mi podařilo zhubnout 12 kg, díky rozložení jídelníčku a sportu. Chtěla bych ještě zhubnout cca 7 kg abych se dostala na svoji původní váhu. Bohužel, mi to už nejde. Měřím 170/78, příjem mám nastaven na 7500 kJ denně a sportuji obden. Nevítě jak hubnutí zase ,,rozjet,,?
děkujiza odpověď.

12.07.2011 12:07   

Dobrý den,
nezoufejte, je to velmi obvyklý jev, který většinou potká během hubnutí každého. Hlavně nepropadejte panice, že už to nemá smysl a naopak se pochvalte, že váhu udržujete – což je také velký úspěch. Zkuste trochu změnit styl redukce – zaměnit druh sportu, zpestřit a rozšířit repertoár jídel….Tělo se velmi rychle přizpůsobuje jednomu druhu diety i jedné fyzické aktivitě. Organismus si totiž zvykne a začne prostě jen pracovat efektivněji a úsporněji. Vyzkoušejte nové recepty, přidejte více zeleniny, jezte častěji v menších dávkách…

MF

zdroj: MF


08.08.2011 04:08   

Dovolila bych si podotknout, že 7500kJ denně je opravdu velmi, velmi mírná redukční deta a že byste klidně mohla jít o 1000kJ níž. Na 7500kJ si už tělo evidentně zvyklo a nebude při této hodnotě dál hubnout. 6500kJ se dá v pohodě vydržet,ani to není super přísné.

Kamar


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
PLNĚNÝ HERMELÍN
Muffinky s čokoládou
0460. houstičky od Jitula
0200. bylinkové housky
Hříbečky (nepravá-levná ..

Přidat recept