Dietologická poradna

Na Vaše dotazy odpovídá Bc. Monika Divišová, která působí řadu let jako nutriční poradce a kouč v oblasti prevence zdraví, výživy a optimální váhy.

PORADNA JE NYNÍ POZASTAVENA. NEVKLÁDEJTE PROSÍM DALŠÍ DOTAZY.

   dotazy  hledání  položit dotaz

jjaro 17.9.11: Cvičení

Dobrý den, ráda bych věděla, jak mám jíst před a po cvičení. Ráno vstávám kolem půl sedmé a po sedmé jsem již v posilovně. Když se vzbudím, nemám vůbec chuť jíst. Cvičím nalačno, jím až po návratu domů. Většinou celozrnné pečivo se sýrem a kousek zeleniny. Třikrát v týdnu. Děkuji za odpověď.

29.09.2011 10:09   

Cvičení na lačno není rozhodně vhodné, ani pakliže chcete svou váhu redukovat a spalovat tuky. Celou noc tělo hladovělo a ráno nemáte žádný glykogen ve svalech. Při cvičení se nemá odkud doplňovat a dochází k vysokému vyplavování kortizolu, což je katabolický hormon. Způsobuje štěpení a destrukci svalů. Tělo se takto chrání byť i za cenu ztráty vzácné svalové hmoty. Nyní vidíte, že některé diety, které radí cvičit na lačno kvůli efektivnějšímu pálení tuků, jsou naopak nesmyslné.
Pakliže chodíte cvičit ráno brzo a nemáte na jídlo chuť, dejte si alespoň ½ banánu, vypijte sklenici čerstvě vymačkané šťávy z pomerančů nebo se zakousněte do kvalitní müsli tyčinky bez polevy.
Vaše snídaně po cvičení je v pořádku. Opět tělu musíte dodat sacharidy – tedy glykogen do svalů, ideálně do půl hodiny. Proto Celozrnné pečivo namazané např. lučinou se zeleninou je optimální volbou. S pozdravem Monika Divišová (www.wellnessia.cz)

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
Květáková kaše
0335. kváskový chléb od An..
Ořechy v karamelu
1008. toustový chléb od Rin..
Pudinkový perník

Přidat recept