Jak na počítač

Bez počítačů je dnes velice těžké žít a pracovat, nicméně nám také přinášejí plno trablů. Pokud i vy na nějaký problém narazíte, nebojte se zeptat v naší poradně.


Odpovídat bude Ondřej Bitto, šéfredaktor webu Jak na počítač
( www.jnp.cz), kde na vás denně čekají praktické počítačové návody a tipy.

   dotazy  hledání  položit dotaz

JoGinger 21.9.10: Externí disk

Dobrý den, koupila jsem před několika lety externí disk, na PC bylo dost místa, tak na něj došla řada až teď. Jedná se o WD My book. K Vistám se čas od času připojí jen po zapnutí (k tomuto PC jsem ho kdysi připojovala, ale mezitím, už byl reinstalován) k druhému notebooku ale připojit nechce, zatím ani jednou. Docela by se mi líbilo, aby se připojil když chci já a ne podle nálady disku. Na webu jsem našla, že prý ovladače nejsou třeba. Systém ho prostě vůbec nevidí a ani prostřední kolečko, které indikuje data se nerozsvítí. Indikace napájení je OK. Flashdisky se připojují bez problémů. netušíte, kde může být problém? Děkuji Jana

30.09.2010 12:09   

Dobrý den,
píšete, že na stolním počítači máte Windows Vista, předpokládám tedy, že jsou i na zmiňovaném notebooku. Některé externí disky vyžadují nejprve připojení k elektrické síti, zapnutí, a teprve po rozběhnutí připojení k USB. To je jediný důvod, který mě napadá.

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
0894. chilli con carne ala sh..
0918. chléb pětimoukový s ..
1240. voňavé slané koláč..
Černá roláda
1253. vydařené housky od he..

Přidat recept