Jak na počítač

Bez počítačů je dnes velice těžké žít a pracovat, nicméně nám také přinášejí plno trablů. Pokud i vy na nějaký problém narazíte, nebojte se zeptat v naší poradně.


Odpovídat bude Ondřej Bitto, šéfredaktor webu Jak na počítač
( www.jnp.cz), kde na vás denně čekají praktické počítačové návody a tipy.

   dotazy  hledání  položit dotaz

Meryl 24.10.10: internet vzduchem

Prosím o radu. měly jsme pevný adsl s telef. linkou od O2 , neustále vypadával, asi 3 roky jsme se s dcerou, která byla napokena noubukem tak jsme měly problém, pomalý a nestálý. nyní jsem přešla na mobilní internet, a je to ještě horší, je tam o5, mg. a nejdou vůbec shlédnout videa, ani žádné filmy prostě nic, jen přečíst zprávy, a ještě mi tam naskakuje tabulka na pořízení vysokorychlostního hostitelského USB, nevím co to je a také co mám dělat,není to třeba tím malým mega, nebo zahlcením počítače, a jak spolehlivě vyčistit počítač, abych nenaletěla na nějaký podvodný program? děkuji

04.11.2010 10:11   

Dobrý den,
podle vašeho popisu máte tedy v notebooku připojení prostřednictvím USB modulu, chyba může být v rychlosti, kterou vám síť aktuálně poskytuje. Tato rychlost totiž nemusí být rovna maximu, které máte uvedené ve smlouvě. Zkontrolujte si rychlost pomocí služby www.speedtest.cz, kde zjistíte aktuální hodnotu. Jestliže se vám zmíněné filmy přehrávají trhaně, dlouho se načítají, bude chyba nejspíš právě v nižší aktuální rychlosti. Pro ochranu počítače můžete v domácnosti zdarma použít antiviry AVG Free a avast! Home.

MF

zdroj: MF


04.11.2010 12:11   

Děkuji Vám, opět jsme přešly na Pevný adsl vyčistily počítač a zatím to klape, na 100% to asi nebude nikdy, je tady ve Vtelně na Mostecku horší pokrytí. Hezký den.

Meryl


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
těstovinový salát
Pekingská čína
Domácí chléb - celozrnný ..
Plněná šunka
Moučník z jablek

Přidat recept