Oční poradna

V poradně odpovídá prim. MUDr. Petr Novák působící na pražské Homolce a Refrakčním centru Praha s.r.o., nestátním ambulantním zdravotnickém zařízení, které se zaměřuje na chirurgické odstraňování dioptrických vad očí. Klienty Mudr. Nováka byli mj. i Jiří Menzel, Věry Chytilová, Michal Horáček, Bára Nesvadbová, Miloš Forman nebo Lucie Borhyová.
MUDr. Novák má za sebou také více než 8000 operací laserovou metodou, přes 15 000 operací šedého zákalu a více než 1000 transplantací rohovky.
Druhým chirurgem s vysokou erudicí je MUDr. Sylva Procházková, která se věnuje refrakční chirurgii od r.1996 a provedla již více než 4000 operací metodou LASIK. Jako mikrochirurg se zaměřením na chirurgii předního segmentu oka, provedla přes 9000 operací šedého zákalu a řadu transplantací rohovek.

   dotazy  hledání  položit dotaz

jarka4 30.5.12: 0

Dobry den. Ako sa prosim vas odstranuje presbyopie-svetloplachost? Ide o laserovy zakrok? Rozmyslam nad laser operaciou oci ale mam 33 rokov a bolo mi povedane ze za par rokov nebudem vidiet dobre do blizka tak sa potom robi tento zakrok.Mam -1,5 dioptrie. Ale nerada by som mala v 33 rokoch laser operaciu a potom opat do 10 rokov dalsiu,preto ma zaujima operacia presbyopie. A odporucate multifokalne sosovky? Je to nejaka novinka? To sa vlastne odstrani moja vlastna sosovka a nahradi umelou? Znie to ako fikcia,teda mat umelu sosovku,co ak sa nieco pokasle s umelou a moja vlastna uz nebude? Odporucate tento typ operacie? Ci je vhodnejsie teraz laser operacia a potom operacia presbyopie alebo si pockat na multifokalnu sosovku? Co je mensie zlo,alebo mensie riziko. Denne travim na internete 2-3 hodiny,sem tam citam,teda asi namaham oci,co by bolo vhodnejsie.Co stoji odstranit presbyopiu? A je ilasik to iste ako technologia hd lasik,pripadne co odporucate?Dakujem

Pokud chcete odpovědět na dotaz, musíte se nejdříve přihlásit.


Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace


Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
0841. vdolky s brynzou od reh..
Arctic nescafé
Linecké
Oříškový beránek velikon..
Kapr na pivě

Přidat recept