Oční poradna

V poradně odpovídá prim. MUDr. Petr Novák působící na pražské Homolce a Refrakčním centru Praha s.r.o., nestátním ambulantním zdravotnickém zařízení, které se zaměřuje na chirurgické odstraňování dioptrických vad očí. Klienty Mudr. Nováka byli mj. i Jiří Menzel, Věry Chytilová, Michal Horáček, Bára Nesvadbová, Miloš Forman nebo Lucie Borhyová.
MUDr. Novák má za sebou také více než 8000 operací laserovou metodou, přes 15 000 operací šedého zákalu a více než 1000 transplantací rohovky.
Druhým chirurgem s vysokou erudicí je MUDr. Sylva Procházková, která se věnuje refrakční chirurgii od r.1996 a provedla již více než 4000 operací metodou LASIK. Jako mikrochirurg se zaměřením na chirurgii předního segmentu oka, provedla přes 9000 operací šedého zákalu a řadu transplantací rohovek.

   dotazy  hledání  položit dotaz

Jochanna 15.7.12: 0

Dobrý deň

Dočítala som sa, že očné cviky pomôžu zraku na posilnenie očného svalu. A pomohlo by mi to pri mojej ďalekosti????

Užívam aj antidepresíva aký to má vplyv na zrak???? Lebo cítim ako by som mala suché oči a cítila mihalnice v očiach.

Ďakujem

18.07.2012 04:07   

Dobrý den,
očních cviků existuje celá řada. Obecně lze říci, že minimálně žádné z nich nepoškozují vidění. Záleží na tom, které konkrétně provádíte a za další, kolik Vám je let. Nejčastěji cviky spočívají v pohybech očí v různých směrech a v zaostřování narůzné vzdálenosti. Tato vyšetření provádí nejen dospělí, ale i malé děti. Jestli konkrétně v Vašem případě pomohou nevím. Vyzkoušejte to.
Léky používané k léčbě deprese mají celou řadu vedlejších účinků, takže nelze vyloučit, že Vámi popisované problémy s touto terapií souvisí. Doporučil bych v tomto případě tzv. symptomatickou léčbu, při které by úlevu měla přinést aplikace zvlhčujících kapek (umělých slz) několikrát denně.

S pozdravem
Prim.MUDr.Petr Novák
Refrakční Centrum Praha
Olivova 948/6, Praha 1
224 505 161-4 www.refrakcnicentrum.cz

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
Křehké listové trubičky s..
RYCHLÝ DŽEM S MERUNĚK
Jablkový koláč
Burákové věnečky
0308. bezlepkové rohlíky od..

Přidat recept