Oční poradna

V poradně odpovídá prim. MUDr. Petr Novák působící na pražské Homolce a Refrakčním centru Praha s.r.o., nestátním ambulantním zdravotnickém zařízení, které se zaměřuje na chirurgické odstraňování dioptrických vad očí. Klienty Mudr. Nováka byli mj. i Jiří Menzel, Věry Chytilová, Michal Horáček, Bára Nesvadbová, Miloš Forman nebo Lucie Borhyová.
MUDr. Novák má za sebou také více než 8000 operací laserovou metodou, přes 15 000 operací šedého zákalu a více než 1000 transplantací rohovky.
Druhým chirurgem s vysokou erudicí je MUDr. Sylva Procházková, která se věnuje refrakční chirurgii od r.1996 a provedla již více než 4000 operací metodou LASIK. Jako mikrochirurg se zaměřením na chirurgii předního segmentu oka, provedla přes 9000 operací šedého zákalu a řadu transplantací rohovek.

   dotazy  hledání  položit dotaz

Anelize 01.8.12: 0

Dobrý den, ráda bych požádala o informaci. Partner včera navštívil očního lékaře s mým 5-ti letým synem, kterému provedli vyšetření s následujícím závěrem :
VOD=6/7,5 E nat.
VOS=6/36 E nat.,
ZT/5 a 0,3 m flik eso OS, hybnost bulbů bezvadná v základních směrech
Lang II:hvězdička a měsíček po čase
Lang I:-
Hiersberg a Brückner:není jednoznačně pozitivní refrakce dálka v cyklplegii (Zyclogil 1%): skia +5,0 D ODS
AR: +4,75 +0,25/89 +4,75 +1,25/74
zevní oční nález negat., media čirá, F ODS v MY indir. negativní
RES: hypermetropia ODS, OS cum astigmatismo v.s. microesotropia OS
DOP: vysvětleno otci, nutné brýle na celodenní nošení, CR 39, PD 52 mm.

Ráda bych požádala o informaci, co tedy syn vlastně má, já od partnera pochopila, že na pravé oko vidí perfektně, levé je horší, ale 4 dioptrie má na obě oči. Tak proč? Je to běžné? Partner neví proč, prostě neví nic a oční lékař dnes zahájil dovolenou. Děkuji za odpověď. Iveta

06.08.2012 12:08   


Dobrý den,
zjednodušeně vysvětleno, Váš syn má několik problémů současně. Uvedená diagnóza "hypermetropia ODS, OS cum astigmatismo v.s. microesotropia OS" znamená, že má vadu označovanou jako dalekozrakost, dále má vadu označovanou jako astigmatismus. Dalekozrakost je vadou osovou, kdy zpravidla oko je příliš krátké, nebo-li je šance, že současně s růstem doroste i délka oka na normální. Astigmatismus je většinou nepravidelné zakřivení rohovky a také tento problém má šanci na spontánní úpravu. Nejzávažnější je asi tupozrakost levého oka a s ní související malé šilhání. Je nutné spolupracovat s lékařem, zajistit trvalé nošení brýlí a případně zakrýváním lepšího, pravého oka donutit levé oko k lepšímu vidění. To je asi nejzávažnější úkol. V dospělosti
umíme odstranit dioptrické vady oka ale tupozrakost ne. Nyní bude pravděpedobně následovat několik kontrol stavu vidění.

S pozdravem
prim. MUDr. Petr Novák
Refrakční Centrum Praha
Olivova 6, Praha 1
224 505 161-4 www.refrakcnicentrum.cz

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
0723. dvougenerační chlebí..
Moučník z jablek
0721. domácí nudle od Stina
Ředkvičková pomazánka
1027. makovec od cinie

Přidat recept