Oční poradna

V poradně odpovídá prim. MUDr. Petr Novák působící na pražské Homolce a Refrakčním centru Praha s.r.o., nestátním ambulantním zdravotnickém zařízení, které se zaměřuje na chirurgické odstraňování dioptrických vad očí. Klienty Mudr. Nováka byli mj. i Jiří Menzel, Věry Chytilová, Michal Horáček, Bára Nesvadbová, Miloš Forman nebo Lucie Borhyová.
MUDr. Novák má za sebou také více než 8000 operací laserovou metodou, přes 15 000 operací šedého zákalu a více než 1000 transplantací rohovky.
Druhým chirurgem s vysokou erudicí je MUDr. Sylva Procházková, která se věnuje refrakční chirurgii od r.1996 a provedla již více než 4000 operací metodou LASIK. Jako mikrochirurg se zaměřením na chirurgii předního segmentu oka, provedla přes 9000 operací šedého zákalu a řadu transplantací rohovek.

   dotazy  hledání  položit dotaz

brixii 26.9.12: 0

Manželovi byla zjištěna neuroborelioza.Jedním z příznaků je,že vidí jakési černé čáry anebo tečky.Zrovnává to jakoby koukal přes záclonu. Na očním mu bylo řečeno,že to nic není.Že je to věkem.Jeden lékař v Plzni mu řekl,že jestli ho to uklidní,tak že to má taky.Před onemocněním nic takového neměl. Díky za odpověď

10.10.2012 09:10   

Dobrý den.
V rámci postižení boreliózou může dojít i k přímému poškození zraku, nejčastěji ve formě zánětu zrakového nervu. Příznaky, tak jak je popisujete ale spíše odpovídají sklivcovým zákalkům, které jsou skutečně při jejich malém počtu nezávažným postižením. Často si jich pacient všimne náhodně, například při pohledu na světlou plochu (bílá stěna, papír, zasněžená plocha). Někdy je to i v důsledku "sebepozorování" v rámci pobytu v nemocnici. Určitě byl důkladně vyšetřen a nic jiného nebylo nalezeno.
Ve starých knihách se nicméně na téma sklivcové zákalky píše, že se jená o nezávažné, nicméně silně neurotizující postižení oka. A doporučení? Nepřibývá-li zákalků, tak si jich pokud možno nevšímat.

S pozdravem
Prim.MUDr.Petr Novák
Refrakční Centrum Praha
Olivova 948/6, Praha 1
224 505 161-4 www.refrakcnicentrum.cz

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
Jednohubky ze Surimi tyčinek
OŘÍŠKOVÉ ŠPALÍČKY
Opilé řezy
Pivní polévka s chlebem (St..
Smažené brambory

Přidat recept