Oční poradna

V poradně odpovídá prim. MUDr. Petr Novák působící na pražské Homolce a Refrakčním centru Praha s.r.o., nestátním ambulantním zdravotnickém zařízení, které se zaměřuje na chirurgické odstraňování dioptrických vad očí. Klienty Mudr. Nováka byli mj. i Jiří Menzel, Věry Chytilová, Michal Horáček, Bára Nesvadbová, Miloš Forman nebo Lucie Borhyová.
MUDr. Novák má za sebou také více než 8000 operací laserovou metodou, přes 15 000 operací šedého zákalu a více než 1000 transplantací rohovky.
Druhým chirurgem s vysokou erudicí je MUDr. Sylva Procházková, která se věnuje refrakční chirurgii od r.1996 a provedla již více než 4000 operací metodou LASIK. Jako mikrochirurg se zaměřením na chirurgii předního segmentu oka, provedla přes 9000 operací šedého zákalu a řadu transplantací rohovek.

   dotazy  hledání  položit dotaz

Nona1803 02.11.12: 0

Dobrý deň,
na čítanie používam okuliare +3 dioptrie a do diaľky 0,5 dioptrií. Mám 52 rokov, takže zhoršenie zraku pri čítaní je určite spôsobené starnutím. Dá sa táto vada upraviť laserovou operáciou? A ak, ako dlho "upravený" zrak vydrží? Ďakujem za prípadno odpoveď.

14.11.2012 02:11   

Dobrý den,

Vaše dioptrická vada se nazývá presbyopie a postihuje vlastně všechny po 40. roce věku. Postupným tuhnutím nitrooční čočky se zhoršuje schopnost akomodace, t.j. doostřování do blízka. A je jedno, zda původně dotyčný měl dioptrickou vadu, či ne. Jen krátkozraký pacient má tu výhodu, že se mu brýle na čtení odečitají a je tak schopen do blízka vidět bez korekce.

Laserové operace v tomto případě nejsou příliš vhodné, protož mají jen krátkodobý efekt. Zpravidla se provádí odstranění čočky a náhrada za implantát, například multifokální.

S pozdravem

Prim.MUDr.Petr Novák

Refrakční Centrum Praha

Olivova 948/6, Praha 1

224 505 161-4 www.refrakcnicentrum.cz

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
Brambory zapékané s vejci a..
Dresinky k těstovinovým sal..
Baskické fazole
ZELENINOVÁ SMĚS
Chlebová polévka

Přidat recept