Oční poradna

V poradně odpovídá prim. MUDr. Petr Novák působící na pražské Homolce a Refrakčním centru Praha s.r.o., nestátním ambulantním zdravotnickém zařízení, které se zaměřuje na chirurgické odstraňování dioptrických vad očí. Klienty Mudr. Nováka byli mj. i Jiří Menzel, Věry Chytilová, Michal Horáček, Bára Nesvadbová, Miloš Forman nebo Lucie Borhyová.
MUDr. Novák má za sebou také více než 8000 operací laserovou metodou, přes 15 000 operací šedého zákalu a více než 1000 transplantací rohovky.
Druhým chirurgem s vysokou erudicí je MUDr. Sylva Procházková, která se věnuje refrakční chirurgii od r.1996 a provedla již více než 4000 operací metodou LASIK. Jako mikrochirurg se zaměřením na chirurgii předního segmentu oka, provedla přes 9000 operací šedého zákalu a řadu transplantací rohovek.

   dotazy  hledání  položit dotaz

Lenka4 16.11.12: 0

Dobrý den, prosím o radu, před sedmi měsíci jsem byla na laserové korekci zraku metodou femtolasik - krátkozrakost kolem 2 dioptrií a astigmatismus.
Od operace mě stále bolí jedno oko a v poslední době vidím vše jakoby v mlze s neostrými, vybledlými barvami (na obě oči). Mrkání ani kapání umělých slz na to nemá vliv. Prosím, jak je to možné? Pokazilo se něco nebo je to běžné po zákroku? Může se to ještě zlepšit? Začínám být nešťastná a začínám i litovat, že jsem operaci vůbec podstoupila. Sedm měsíců od zákroku je celkem dlouhá doba, myslela jsem, že by mělo být vše zahojeno.
Navíc jsem si všimla, že neustále mrkám. Nedokážu se chvíli dívat na jedno místo, cca po pěti, šesti vteřinách oči začnou řezat nebo štítpat a musím mrknout.
Děkuji mnohokrát.

28.11.2012 01:11   

Dobrý den,

Vaše obtíže určitě nejsou normální hojení po operaci. Bolesti by neměly být žádné, stejně tak mlhavé vidění není normální. Suchost očí může přetrvávat po jakékoliv operaci oka běžně 6-12 měsíců. Podpořena může být například současným onemocněním štítné žlázy a podobně. Mrkání je přirozená reakce, jak se snažíte suchost očí překonat. Přesnou odpověď byste ale měla získat u svého operatéra. Bez reálných výsledků očního vyšetření Vám lépe poradit neumím.

S pozdravem

Prim.MUDr.Petr Novák

Refrakční Centrum Praha

Olivova 948/6, Praha 1

224 505 161-4 www.refrakcnicentrum.cz

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
0051. kváskový chlebík od ..
ZÁKUSEK Z BE-BE SUŠENEK
Panenky v županu
0112. sachr z jablek od Irena..
Celozrnný chlieb so sušený..

Přidat recept