Oční poradna

V poradně odpovídá prim. MUDr. Petr Novák působící na pražské Homolce a Refrakčním centru Praha s.r.o., nestátním ambulantním zdravotnickém zařízení, které se zaměřuje na chirurgické odstraňování dioptrických vad očí. Klienty Mudr. Nováka byli mj. i Jiří Menzel, Věry Chytilová, Michal Horáček, Bára Nesvadbová, Miloš Forman nebo Lucie Borhyová.
MUDr. Novák má za sebou také více než 8000 operací laserovou metodou, přes 15 000 operací šedého zákalu a více než 1000 transplantací rohovky.
Druhým chirurgem s vysokou erudicí je MUDr. Sylva Procházková, která se věnuje refrakční chirurgii od r.1996 a provedla již více než 4000 operací metodou LASIK. Jako mikrochirurg se zaměřením na chirurgii předního segmentu oka, provedla přes 9000 operací šedého zákalu a řadu transplantací rohovek.

   dotazy  hledání  položit dotaz

betynka21 06.1.13: 0

Dobrý den. Jsem 10 měsíců po operaci ( implantaci multifokálních torických nitroočních čoček- Prelex). Skoro po celou tuto dobu mě bolí jedno oko, jakoby tlačí. Vidím ale dobře. Čím to může být, oční lékař v místě bydliště mi říká, že je vše v pořádku. Děkuji předem za odpověď.

22.01.2013 11:01   

Dobrý den,

obávám se, že ani já Vám neporadím. Občas skutečně pacient má bolesti v oblasti obličeje, které nemusí mít objektivní příčinu a přitom ho mohou dlouhodobě trápit. Obličej je inervován nervem, která se nazývá trojklanný (nervus trigeminus). Je zodpovědný nejen za inervaci tváře, ale i např. oka, ucha a zubů. Někdy se tyto bolesti kříží. Například při zánětu zubu může bolest vyzařovat do oka či ucha. Proto při dlouhodobé bolesti je třeba uvažovat i jiným směrem. Pochopitelně minimálně z časového hlediska se ve Vašem případě nabízí souvislost s operací oka. Jestliže ale podle vyšetření Vašeho očního specialisty je v oku vše vpořádku, bude potřeba zkontrolovat i sousední orgány.prim.MUDr. Petr Novák

Refrakční Centrum Praha

Olivova 6, Praha 1

224505161-4 www.refrakcnicentrum.cz


redakce


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
Americká sekaná
Bezvaječné houskové knedl..
0616. kváskový chléb Omyl ..
Falešný tatarský biftek
Česneková nevařená omáč..

Přidat recept