Oční poradna

V poradně odpovídá prim. MUDr. Petr Novák působící na pražské Homolce a Refrakčním centru Praha s.r.o., nestátním ambulantním zdravotnickém zařízení, které se zaměřuje na chirurgické odstraňování dioptrických vad očí. Klienty Mudr. Nováka byli mj. i Jiří Menzel, Věry Chytilová, Michal Horáček, Bára Nesvadbová, Miloš Forman nebo Lucie Borhyová.
MUDr. Novák má za sebou také více než 8000 operací laserovou metodou, přes 15 000 operací šedého zákalu a více než 1000 transplantací rohovky.
Druhým chirurgem s vysokou erudicí je MUDr. Sylva Procházková, která se věnuje refrakční chirurgii od r.1996 a provedla již více než 4000 operací metodou LASIK. Jako mikrochirurg se zaměřením na chirurgii předního segmentu oka, provedla přes 9000 operací šedého zákalu a řadu transplantací rohovek.

   dotazy  hledání  položit dotaz

Pavel.Nov 14.1.13: 0

Dobrý den,

před 2 roky jsem podstoupil operaci na odstranění vysoké krátkozrakosti. Měl jsem -7,5 a -7,0 a astigmatismus. Dnes mám čtvrt dioptrie a vidím dobře. Chci se zeptat jak je to s posilováním a zvedáním velkých vah. Jedna doktorka mi po prohlídce sítnice řekla, že mohu cvičit a zvedat těžké váhy a další mi řekla, že mohu cvičit s lehčími vahami. Tak se chci zeptat k čemu se mám přiklonit v případě že mám dlouhé oko ale dobrou sítnici.

Mockrát děkuji za odpověď

Pavel

22.01.2013 11:01   

Dobrý den,

odpověď na Vaší otázku nebude jednoznačná.

U vysoké krátkozrakosti je těžká fyzická námaha považuje za risk faktor v souvislosti s nebezpečím odchlípení sítnice. Toto riziko je bez rozdílu, zda pacient podstoupil laserovou operaci či nikoliv.

Druhým aspektem je vliv námahy na výsledek laserové operace. Po odstranění vyšší dioptrické vady může být ztenčení rohovky v jejím centru takové, že se skutečně námahou může lehce vyklenovat. Vyklenutí rohovky je v přímém rozporu s principem odstranění krátkozrakosti, tj. oploštěním rohovky. Efekt operace se tak může teoreticky časem snížit.

Vždy záleží ale na individuálních parametrech oka. Jednoznačnější odpověď by Vám, na základě znalosti Vašich rohovkových parametrů, mohli podat tam, kde jste byl operován.

prim.MUDr. Petr Novák

Refrakční Centrum Praha

Olivova 6, Praha 1

224505161-4 www.refrakcnicentrum.cz


redakce


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
Nejrychlejší perník
1488. chlebánky od irena114
1439. tvarohový mazanec od A..
Řecký salát
0288. chleboví šneci od zaj..

Přidat recept