Oční poradna

V poradně odpovídá prim. MUDr. Petr Novák působící na pražské Homolce a Refrakčním centru Praha s.r.o., nestátním ambulantním zdravotnickém zařízení, které se zaměřuje na chirurgické odstraňování dioptrických vad očí. Klienty Mudr. Nováka byli mj. i Jiří Menzel, Věry Chytilová, Michal Horáček, Bára Nesvadbová, Miloš Forman nebo Lucie Borhyová.
MUDr. Novák má za sebou také více než 8000 operací laserovou metodou, přes 15 000 operací šedého zákalu a více než 1000 transplantací rohovky.
Druhým chirurgem s vysokou erudicí je MUDr. Sylva Procházková, která se věnuje refrakční chirurgii od r.1996 a provedla již více než 4000 operací metodou LASIK. Jako mikrochirurg se zaměřením na chirurgii předního segmentu oka, provedla přes 9000 operací šedého zákalu a řadu transplantací rohovek.

   dotazy  hledání  položit dotaz

lonewolf 05.4.13: 0

Dobrý den,ráda bych se zeptala na možnost operace oka u syna.Jako těžký nedonošenec /narozen na 26+2tt s váhou 450gramů/ má operaci Kryo po stupni 3+,jedno oko je celkem vpořádku,teď aktuelně v osmi letech +0.75 ,ale druhé - levé oko je už na -10.5,nosí kontaktní čočku v kombinaci brýlí na čtení.
Zajímalo by mne zda je možná operece a kdy,je nutno čekat do patnácti let?
Moc děkuji za odpověď.

19.04.2013 01:04   

Dobrý den,

myslím, že si sama uvědomujete, že nález u Vašeho syna není zcela normální. Proto ani žádnou paušální odpověď čekat nemůžete.

Indikace k chirurgickému zákroku je podmíněna celou řadou faktorů. Růst oka se nezastaví ani v 15 letech, někdy oko roste běžně i do 25 let. Dalším ukazatelem je kvalita vidění, zejména na horším oku a v neposlední řadě je provedení zákroku podmíněno jinak normálními parametry rohovky, čočky a sítnice. Z toho vyplývá, že je třeba důkladné vyšetření. Nyní bych se ale jednoznačně přikláněl ke kontaktní čočce, která je nejbezpečnější a současně je možné relativně rychle reagovat na změnu parametrů oka.

s pozdravem

prim.MUDr. Petr Novák

Refrakční Centrum Praha

Olivova 6, Praha 1

224505161-4 www.refrakcnicentrum.cz

redakce


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
0837. chléb s otrubami od he..
Osvěžující ledový salát
1329. bagety z ciabatta od kv..
Krevetový salát
1206. houskový knedlík od c..

Přidat recept