Oční poradna

V poradně odpovídá prim. MUDr. Petr Novák působící na pražské Homolce a Refrakčním centru Praha s.r.o., nestátním ambulantním zdravotnickém zařízení, které se zaměřuje na chirurgické odstraňování dioptrických vad očí. Klienty Mudr. Nováka byli mj. i Jiří Menzel, Věry Chytilová, Michal Horáček, Bára Nesvadbová, Miloš Forman nebo Lucie Borhyová.
MUDr. Novák má za sebou také více než 8000 operací laserovou metodou, přes 15 000 operací šedého zákalu a více než 1000 transplantací rohovky.
Druhým chirurgem s vysokou erudicí je MUDr. Sylva Procházková, která se věnuje refrakční chirurgii od r.1996 a provedla již více než 4000 operací metodou LASIK. Jako mikrochirurg se zaměřením na chirurgii předního segmentu oka, provedla přes 9000 operací šedého zákalu a řadu transplantací rohovek.

   dotazy  hledání  položit dotaz

petra4480 29.7.13: 0

Dobry den,zaujima ma vas nazor na laserovu operaciu oci,som kratkozraka - 1,7 dioptrie.Mam 33 rokov a 10 rokov nosim okuliare.Jasne ze by som sa rada zbavila okuliarov ale spytam sa na rizika pretoze som nasla info ze tato oblast laserovej korekcie zraku este nie tak preskumana a nevie sa co bude s operovanymi ocami za desiatky rokov,ze v starobe moze puknut sosovka,kvoli jazve po laser operacii,rohovka sa narezava,alebo moze nastat v starobe nejaka zmena na ociach po laser operacii?Kopa ludi na forach pise co maju zakrok za sebou ze maju suche oci,musia si stale kvapkat kvapky,alebo sa im za par rokov dioptria vratila.Tak neviem stale to prehodnocujem.A uz ked by som sa rozhodla je lepsi femtosekundovy laser alebo epi,prk laser,aj tam sa strasne lisia nazory.Ze femto laser zanechava akesi bublinky na oku a prosim vas ktory laser neodrezava povrch oka? Vy by ste ostal pri okuliaroch alebo podstupil operaciu.A posledna otazka ci mozu okuliare-trener oci Vision fix zlepsit zrak.Dakujem

28.08.2013 12:08   

Dobrý den,

pokusím se odpovědět na všechny Vaše podotázky. Dioptrická vada -1,75 dioptrie je již dost velká na to, aby měl člověk problémy v běžném životě. Takže, obtěžují-li Vás brýle a tato optická vada, pak je určitě operace vhodná. Laserové operace se provádí minimálně 20 let a to i u nás, takže není pravda, že by nebyla tato problematika dostatečně prozkoumaná. Pokud se týče stavu za deset a více let, stejně jako Vaši vrstevníci, kteří původně neměli žádnou vadu, budete potřebovat brýle na čtení, protože schopnost nitrooční čočky akomodovat slábne. Jako starou paní Vás čeká operace šedého zákalu, ale žádné prasknutí čočky nehrozí a podstoupený zákrok prakticky operační řešení neovlivní. Vzhledem k tomu, že v oboru pracuji velmi dlouho a měl jsem možnost operovat různými operačními metodami, tak v současnosti za špičku považuji femtoLASIK, případně ve verzi s individualizovanou laserovou procedurou (třeba iDESIGN iLASIK). Femto laser skutečně vytváří bublinky ve tkáni, ale to je právě to, co je principem separace tkáně u této metody. Místo nože bublinky. Bez toho by to nefungovalo. Ty bublinky navíc okamžitě zmizí. Takže bez obav.

A poslední odpověď. Při mém životní stylu (řízení auta, sport, práce...) by mi uvedené dioptrie vadily. Ale Vy jste Vy a ne já, rozhodnutí je na Vás. Jo a ty brýle Vision fix Vám problém určitě neodstraní.S pozdravem

prim.MUDr.Petr Novák

Refrakční Centrum Praha

Olivova 6, Praha 1 www.refrakcnicentrum.cz

redakce


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
Mrkvová pomazánka
bramborové knedlíky Irena.
0505. marcipánové rohlíčk..
Nutela z jablek od Geve
Falešný tatarský biftek

Přidat recept