Oční poradna

V poradně odpovídá prim. MUDr. Petr Novák působící na pražské Homolce a Refrakčním centru Praha s.r.o., nestátním ambulantním zdravotnickém zařízení, které se zaměřuje na chirurgické odstraňování dioptrických vad očí. Klienty Mudr. Nováka byli mj. i Jiří Menzel, Věry Chytilová, Michal Horáček, Bára Nesvadbová, Miloš Forman nebo Lucie Borhyová.
MUDr. Novák má za sebou také více než 8000 operací laserovou metodou, přes 15 000 operací šedého zákalu a více než 1000 transplantací rohovky.
Druhým chirurgem s vysokou erudicí je MUDr. Sylva Procházková, která se věnuje refrakční chirurgii od r.1996 a provedla již více než 4000 operací metodou LASIK. Jako mikrochirurg se zaměřením na chirurgii předního segmentu oka, provedla přes 9000 operací šedého zákalu a řadu transplantací rohovek.

   dotazy  hledání  položit dotaz

Knobloska 26.11.13: 0

Dobrý den,
dcera-2 roky, po vyšetření na očním má tento nález:
PO: +5,5 -1,75 16/7/
LO: -5,5 -1,0 168/1/
FUNDUS: v mydr: PO:norm. nález, sítnice bpn, LO: papila lemována dif. paralpapliárně gliálními bb - fibrae medull. persisten, ost sítnice bpn.
Chtěla bych se zeptat na ty gliové buňky,dr nebyla příliš sdílná, jen konstatovala, že časem možná laser? Ale v podstatě, že oko je trvale poškozené vývojovou vadou. Ale jak velké je poškození, co způsobuje a jaká je prognóza, na to mi neodpověděla. Proto se obracím na Vás s prosbou o radu. Ještě je prý velmi vzácné mít takto obrácenou vadu, tedy myopii a hypermetorpii na jednom a druhém oku. Jak se dá tato vada korigovat a nebude jí obrácená oboustranná korekce brýlemi způsobovat problémy? Děkuji Lenka Knoblochová

17.12.2013 10:12   

Dobrý den.
Zcela jistě máte pravdu v tom, že tato kombinace krátkozrakosti a dalekozrakosti není běžná.Pokud se týče nálezu na pozadí levého oka, tak nález odpovídá krátkozrakosti a tuto situaci bych nepovažoval za zásadní.
Jako zásadní moment vidím prevenci vzniku a vývoje tupozrakosti jednoho z očí. Vada se musí sledovat a případně i u takto malých dětí je možné v některých případech použít ke korekci kontaktní čočku, která se nasadí vždy na měsíc. Současně budou asi předepsány brýle a střídavá okluze levého a pravého oka. To znamená, že se bude vždy jedno oko zalepovat. Dohromady vykorigovat oči nejdou. Mozek snáší rozdíl mezi očima běžně jen do hodnoty 3 dioptrie a zde máme rozdíl prakticky 10 dioptrií. Další postup bude záviset na dalším vývoji. Oči rostou a vada se bude měnit. Nyní je prvořadá Vaše spolupráce s očním specialistou.

S pozdravem

prim.MUDr.Petr Novák
Refrakční Centrum Praha
www.refrakcnicentrum.cz

redakce


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
Tvarohový koláč
špagety se špenátem a kuř..
0021. chléb s vločkami
Kuřecí řízek v tvarohové..
Pangas s hlívou ústřičnou

Přidat recept