Oční poradna

V poradně odpovídá prim. MUDr. Petr Novák působící na pražské Homolce a Refrakčním centru Praha s.r.o., nestátním ambulantním zdravotnickém zařízení, které se zaměřuje na chirurgické odstraňování dioptrických vad očí. Klienty Mudr. Nováka byli mj. i Jiří Menzel, Věry Chytilová, Michal Horáček, Bára Nesvadbová, Miloš Forman nebo Lucie Borhyová.
MUDr. Novák má za sebou také více než 8000 operací laserovou metodou, přes 15 000 operací šedého zákalu a více než 1000 transplantací rohovky.
Druhým chirurgem s vysokou erudicí je MUDr. Sylva Procházková, která se věnuje refrakční chirurgii od r.1996 a provedla již více než 4000 operací metodou LASIK. Jako mikrochirurg se zaměřením na chirurgii předního segmentu oka, provedla přes 9000 operací šedého zákalu a řadu transplantací rohovek.

   dotazy  hledání  položit dotaz

Maca3 20.12.13: 0

Dobrý den chtěla bych se Vás zeptat může být opakovaný zánět očí způsoben nošením kontaktních čoček? Bude mi 24 let a jsem alergik.Pět let jsem nosila kontaktní čočky a žádný problém nebyl,pak přišel jednoho dne zánět a pořád se vrací téměř každé dva měsíce.Když mi řekl lékař ať vysadím čočky že je to nimi tak zánět stejně přišel,začala jsem používat hyal drop protože mám syndrom suchého oka,heřmánkové obklady ale stále se to vrací,už nevím co s tím,přiznám se že občas čočky teď zkusím,ale jen co je dám do očí zežloutne mi většinou bělmo ikdyž mě oči vůbec nebolí a maximum je nošení tři dny pak mi zčervenají oči.doktor mi dá vždy na zánět antibiotika oči jsou v pohodě a do dvou měsíců jsem tam kde jsem byla,bojím se že tím neustálým opakováním se můj zrak bude zhoršovat,bylo mi řečeno že to u mě může být i mou alergií,mám alergii totiž hlavně na prach a roztoče,ale opravdu nevím,kdyby to bylo něco závažnějšího než zánět pozná se to při běžném vyšetření? Děkuji Kluchová

13.01.2014 04:01   

Dobrý den,

komplikovaný případ. Bude obtížné odlišit příčinu a následek. Tolerance kontaktních čoček u alergiků může být problematická sama o sobě. Jestliže začne oko vnímat čočku jako cizí těleso, pak dojde ke zduření spojivky na oku i na spodním okraji víčka. Kontaktní čočku pak není možno v oku nosit. Navíc hrozí riziko infekce a trvalého poškození rohovky. Někdy pomůže aplikace zvlhčujících kapek při nasazené kontaktní čočce, jindy aplikace kapek proti alergii, někdy změna typu kontaktní čočky, nebo frekvence její výměny (měsíční za denní apod.), někdy nepomůže nic. Asi bych ve spolupráci s Vaším lékařem vyzkoušel všechny varianty.

Hodně štěstí


prim.MUDr.Petr Novák

Refrakční Centrum Praha

Olivova 4 Praha 1

www.refrakcnicentrum.cz

redakce


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
Šunkové závitky s brynzou
Hovězí obracene řízky
půlroční koláčky, svateb..
Pohádkové řezy
1579. zelné šneky nebo pln..

Přidat recept