Zdravotní péče o nohy, medicinální pedikúra

V této poradně se můžete ptát zejména na správnou péči o nohy při vzniku zdravotních komplikací, například při zánětech nehtového lůžka či nehtového valu, ale také při granulaci tkáně, nebo s kombinaci zánětu a granulace.
sponzor poradny:


Nejvíce těchto případů se objevuje v době od jara do podzimu, kdy je velmi teplo, nohy se potí, což svědčí bakteriím, kvasinkám, sporám ap. Pak stačí minimální poranění a zánět je zde v několika hodinách. Navíc dnešní moderní obuv většinou svoji šířkou ani délkou neodpovídá potřebám vlastní nohy. Zejména palce a malíčky jsou pod stálým tlakem, což je nejen velmi bolestivé, ale také dochází k zarůstání, a při nešetrném a neodborném postupu ošetření, také ke granulaci tkáně.


Odpovídá: Hušková Hana DiP.(diplomovaný podiatr), školitel, člen řídící rady České podiatrické společnosti, člen podologicko-pedikérské sekce.

   dotazy  hledání  položit dotaz

IVAMISSIS 01.1.13: 0

Dobrý den ,chtěla bych se zeptat na plíseň na nohou .Chodí ke mě duchodkyně a mají plíseň na skoro všech nehtech ,ale nedělají proti tomu vůbec nic ,ale chtějí aby jsem jim tu plíseň zbrousila pryč bruskou,až na kůži!Proto se ptám můžu to dělat ,nebo nemůžu?Mám strach aby nechytili nějaký zánět a potom mě nenapadli...děkuji za rady,jsem začátečnice

Pokud chcete odpovědět na dotaz, musíte se nejdříve přihlásit.


Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace


Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
Zapečené řízky
1179. škvarkáč v troubě o..
Dýně s příchutí
Grilovaná kuřecí prsíčka..
Ovocný koláč

Přidat recept