Zdravotní péče o nohy, medicinální pedikúra

V této poradně se můžete ptát zejména na správnou péči o nohy při vzniku zdravotních komplikací, například při zánětech nehtového lůžka či nehtového valu, ale také při granulaci tkáně, nebo s kombinaci zánětu a granulace.
sponzor poradny:


Nejvíce těchto případů se objevuje v době od jara do podzimu, kdy je velmi teplo, nohy se potí, což svědčí bakteriím, kvasinkám, sporám ap. Pak stačí minimální poranění a zánět je zde v několika hodinách. Navíc dnešní moderní obuv většinou svoji šířkou ani délkou neodpovídá potřebám vlastní nohy. Zejména palce a malíčky jsou pod stálým tlakem, což je nejen velmi bolestivé, ale také dochází k zarůstání, a při nešetrném a neodborném postupu ošetření, také ke granulaci tkáně.


Odpovídá: Hušková Hana DiP.(diplomovaný podiatr), školitel, člen řídící rady České podiatrické společnosti, člen podologicko-pedikérské sekce.

   dotazy  hledání  položit dotaz

dasuline 09.2.12: 0

dobrý den přeszimu semi často dělá otlak na pravém malíčku ale jen když chodím venku , kdyžjsem doma takne doktor řekl žeje to operativní řešení ae nechci jít s tím zbytečně na operaci je hodně malej mm operované už prsty na pravé noze a krčí semi tak iskrzo nechci můžete mi poradit už jsem vám psalaohledně ztvrdlejkůži na patách štítnou žlázu mám děkuji dáša

13.02.2012 01:02   

Dobrý den! Bude se jednat o tlak a protitlak v zimní obuvi,proto to doma nebolí,je třeba mít zimní uzavřenou obuv v prstové části kulatou,a dostatečně dlouhou,aby si prsta mohli sednout na šířku i délku.Operace je nesmysl.Zdravám Vás a jsem s pozdravem Hušková Hana DiP.

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
Tvarohové cukroví
0110. chléb s černým pivem..
Falešná želva
PRACKY -křehké, ihned jedl..
Vepřové medailonky na pomer..

Přidat recept