Zdravotní péče o nohy, medicinální pedikúra

V této poradně se můžete ptát zejména na správnou péči o nohy při vzniku zdravotních komplikací, například při zánětech nehtového lůžka či nehtového valu, ale také při granulaci tkáně, nebo s kombinaci zánětu a granulace.
sponzor poradny:


Nejvíce těchto případů se objevuje v době od jara do podzimu, kdy je velmi teplo, nohy se potí, což svědčí bakteriím, kvasinkám, sporám ap. Pak stačí minimální poranění a zánět je zde v několika hodinách. Navíc dnešní moderní obuv většinou svoji šířkou ani délkou neodpovídá potřebám vlastní nohy. Zejména palce a malíčky jsou pod stálým tlakem, což je nejen velmi bolestivé, ale také dochází k zarůstání, a při nešetrném a neodborném postupu ošetření, také ke granulaci tkáně.


Odpovídá: Hušková Hana DiP.(diplomovaný podiatr), školitel, člen řídící rady České podiatrické společnosti, člen podologicko-pedikérské sekce.

   dotazy  hledání  položit dotaz

mariemagdalenka123 25.6.12:

Ráda bych si sehnala informace o kurzu,který se věnuje péči o nohy lidí upoutaných na lůžko.Tedy i s otlaky nohou,kuřími oky apod.
Je možné takový kurz absolvovat?Pokud ano,tak kde a kolik takový kurz stojí.Děkuji.

26.06.2012 12:06   

Jde o kurz pedikury,zde se nerozlišuje,zda je zákazník chodící či ležící.avšak nutno!!!! rozlišit běžné nohy od nohou diabetických.Kurz si najdete dle svého bydliště.Bohužel,kurzy jsou pouze základní,některé lepší,některé horší.Napište mi,odkud jste,nebo zavolejte na 720 148 478.Zdravím Hušková Hana

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
Vanilkove rohlicky jemne
rýžová polévka
0439. rýžová kaše dle ane..
Česnekova polévka Special
Myslivecké knoflíky

Přidat recept