Zdravotní péče o nohy, medicinální pedikúra

V této poradně se můžete ptát zejména na správnou péči o nohy při vzniku zdravotních komplikací, například při zánětech nehtového lůžka či nehtového valu, ale také při granulaci tkáně, nebo s kombinaci zánětu a granulace.
sponzor poradny:


Nejvíce těchto případů se objevuje v době od jara do podzimu, kdy je velmi teplo, nohy se potí, což svědčí bakteriím, kvasinkám, sporám ap. Pak stačí minimální poranění a zánět je zde v několika hodinách. Navíc dnešní moderní obuv většinou svoji šířkou ani délkou neodpovídá potřebám vlastní nohy. Zejména palce a malíčky jsou pod stálým tlakem, což je nejen velmi bolestivé, ale také dochází k zarůstání, a při nešetrném a neodborném postupu ošetření, také ke granulaci tkáně.


Odpovídá: Hušková Hana DiP.(diplomovaný podiatr), školitel, člen řídící rady České podiatrické společnosti, člen podologicko-pedikérské sekce.

   dotazy  hledání  položit dotaz

katka022 28.6.12: 0

Dobrý den,moc bych Vás chtěla poprosit o radu.Před rokem se mi objevila plíseň na nehtu u palce na noze. Na doporučení pedikérky jsem si koupila Canespor 1xdenně roztok a podle návodu 14 dní aplikovala. Uplně mi to ten nehet vysušilo, celý ještě víc zbělal.Když ho stříhám je tvrdý, praská. Začal mi postupně slézat a odrůstat, odfoukl se-v pohodě se dostanu pod celý nehet, drží jen na bocích v lůžku. Roste mi tam také nový nehet.Řešila jsem, jestli by nebylo lepší ten odrůstající odstranit. Nyní se mi ale levé boční lůžko hodně zanítilo, dělá se tam hnis, hodně to bolí. Dávám na to Betadine roztok. Chtěla bych Vás poprosit o radu, co s tím? Na části nehtu na prostředníčku a malíčku se mi taky objevuje plíseň-nehet je z části bílý neprůhledný.Na to jsem zatím Canespor nedávala. Jsem z Berouna, mohla bych vám poslat fotku palce e-mailem? Děkuji za odpověď.

09.07.2012 01:07   

Dobrý den! Byla jsem na dovolené,tak odpovídím se zpožděním.Foto mi určitě pošlete nejlépe z několika úhlů.na můj mail- huskovah@seznam.cz.Potom Vám napíši,co s tím Děkuji Hušková Hana

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
0822. celozrnný mazanec od m..
Vafle
Pudinkové cukroví strojkov..
Výborné zapečené špagety
Krůtí kotlík

Přidat recept