Zdravotní péče o nohy, medicinální pedikúra

V této poradně se můžete ptát zejména na správnou péči o nohy při vzniku zdravotních komplikací, například při zánětech nehtového lůžka či nehtového valu, ale také při granulaci tkáně, nebo s kombinaci zánětu a granulace.
sponzor poradny:


Nejvíce těchto případů se objevuje v době od jara do podzimu, kdy je velmi teplo, nohy se potí, což svědčí bakteriím, kvasinkám, sporám ap. Pak stačí minimální poranění a zánět je zde v několika hodinách. Navíc dnešní moderní obuv většinou svoji šířkou ani délkou neodpovídá potřebám vlastní nohy. Zejména palce a malíčky jsou pod stálým tlakem, což je nejen velmi bolestivé, ale také dochází k zarůstání, a při nešetrném a neodborném postupu ošetření, také ke granulaci tkáně.


Odpovídá: Hušková Hana DiP.(diplomovaný podiatr), školitel, člen řídící rady České podiatrické společnosti, člen podologicko-pedikérské sekce.

   dotazy  hledání  položit dotaz

petra2992 06.7.12: 0

Dobry den, chtela jsem se zeptat, co znamenaji male dirky na chodidlech? Jedna pedikerka mi rikala, ze je to pry zaparka, ale tomu opravdu neverim, nebot se mi nohy vubec nepoti. Dirky zustavaji i po osetreni nohou skalpelem.
Uz nevim co s tim. Dekuji a preji hezky den

09.07.2012 01:07   

Dobrý den! Pravda je,že se může jednat o tzv.podpářku,nemusíte mít potivou nohu,ale chodidlo se běžně potí tak jako tělo,to je normální i nutné,a v některých typech obuvi,především uzavřené,ale i otevřeného typu,obzvláště z umělých usní a hmot,dále i v kožených botách,které však mají stélku z jiné usně,dnes je nutné při koupi obuvi koukat na štítek,kde je uveden materiál svršku a stélky.Bohužel,i obuv nebo stélka kožená,která je vyrobená z nekvalitní kůže,může způsobovat nepřiměřenou reakci kůže chodidla.To je povšechný můj náhled,ale abych mohla opravdu Váš problém řešit,musela bych chodidla vidět a znát typy obuvi,ale také ponožkové a punčochové zboží,které dle složení materiálu mohou být původci vašich potíží.Snad jsem Vám trochu pomohla a také mi můžete zavolat na 720 148 478.S pozdravem Hušková Hana

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
Posilvestrovský držkopal
Bramborové kapsičky s uzen..
0071. chlebík-buchta ovocná..
0584. sádlo - grahamové roh..
Kuřecí maso v hořčicové ..

Přidat recept