Zdravotní péče o nohy, medicinální pedikúra

V této poradně se můžete ptát zejména na správnou péči o nohy při vzniku zdravotních komplikací, například při zánětech nehtového lůžka či nehtového valu, ale také při granulaci tkáně, nebo s kombinaci zánětu a granulace.
sponzor poradny:


Nejvíce těchto případů se objevuje v době od jara do podzimu, kdy je velmi teplo, nohy se potí, což svědčí bakteriím, kvasinkám, sporám ap. Pak stačí minimální poranění a zánět je zde v několika hodinách. Navíc dnešní moderní obuv většinou svoji šířkou ani délkou neodpovídá potřebám vlastní nohy. Zejména palce a malíčky jsou pod stálým tlakem, což je nejen velmi bolestivé, ale také dochází k zarůstání, a při nešetrném a neodborném postupu ošetření, také ke granulaci tkáně.


Odpovídá: Hušková Hana DiP.(diplomovaný podiatr), školitel, člen řídící rady České podiatrické společnosti, člen podologicko-pedikérské sekce.

   dotazy  hledání  položit dotaz

elimali 02.8.12: 0

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat 3 týdny jsem nosila obuv která mi byla malá. Už jsem si koupila správnou obuv ale od te doby mě při zvýšené chůzi začnou bolet obě dvě Achillovy šlachy. je možné že se mi s nimi něco stalo z důvodu malé obuvi? díky moc

06.08.2012 12:08   

Dobrý den! Pro mě je otázka,zda jste si koupila opravdu správnou obuv,která splnuje všechna kritéria pro tvar a potřebu Vašeho chodidla.Všeobeně,pokud Vás začaly bolet obě Achillovky,bude to spíše z důvodu obuvi s rovnou,nebo nízkou podrážkou v oblasti paty,kdy je asi přetěžována patní kost,a kde je návaznost na Achillovky.
Doporučovala bych spíš počítačové vyetření chodidel a pohybového aparátu,kde se kompletně ukáže,kde je problém,a zároven je Vám doporučen a ukázán správný typ obouvání pro Vás.Máte -li zájem,napište mi na huskovah@seznam.cz,nebo zavolejte 720 148 478.Zdravím Vás Hušková Hana

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
Drozdove knedlicky do polevky..
Nakládaný hermelín s bazal..
BABIČČINY KOLÁČE
Zapečené řízečky
krevetový "koktejl"

Přidat recept