Zdravotní péče o nohy, medicinální pedikúra

V této poradně se můžete ptát zejména na správnou péči o nohy při vzniku zdravotních komplikací, například při zánětech nehtového lůžka či nehtového valu, ale také při granulaci tkáně, nebo s kombinaci zánětu a granulace.
sponzor poradny:


Nejvíce těchto případů se objevuje v době od jara do podzimu, kdy je velmi teplo, nohy se potí, což svědčí bakteriím, kvasinkám, sporám ap. Pak stačí minimální poranění a zánět je zde v několika hodinách. Navíc dnešní moderní obuv většinou svoji šířkou ani délkou neodpovídá potřebám vlastní nohy. Zejména palce a malíčky jsou pod stálým tlakem, což je nejen velmi bolestivé, ale také dochází k zarůstání, a při nešetrném a neodborném postupu ošetření, také ke granulaci tkáně.


Odpovídá: Hušková Hana DiP.(diplomovaný podiatr), školitel, člen řídící rady České podiatrické společnosti, člen podologicko-pedikérské sekce.

   dotazy  hledání  položit dotaz

KOČKA 12.8.12: 0

dobrý den
chtěla jsem se zeptat na levé noze mám už asi měsíc bouli která zprvu byla velká asi jako nehet u malíčku ale postupně se zvětsujš a bolí. mám jí na lýtku zepředu. a nevím co by to mohlo být.
děkují Lenka

20.08.2012 11:08   

Dobrý den! Toto je dotaz pro lékaře,ale mohlo by jít o zduření uzliny nebo zánět uzliny,na každý pád navštivte lékaře. Děkuji Hušková Hana

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
Couračka
Těstoviny a la "Helga"
Čokoládový krémeš
bílkový ořechový chlebí..
FRANCOUZSKÝ HRUŠKOVÝ KOLÁ..

Přidat recept