Zdravotní péče o nohy, medicinální pedikúra

V této poradně se můžete ptát zejména na správnou péči o nohy při vzniku zdravotních komplikací, například při zánětech nehtového lůžka či nehtového valu, ale také při granulaci tkáně, nebo s kombinaci zánětu a granulace.
sponzor poradny:


Nejvíce těchto případů se objevuje v době od jara do podzimu, kdy je velmi teplo, nohy se potí, což svědčí bakteriím, kvasinkám, sporám ap. Pak stačí minimální poranění a zánět je zde v několika hodinách. Navíc dnešní moderní obuv většinou svoji šířkou ani délkou neodpovídá potřebám vlastní nohy. Zejména palce a malíčky jsou pod stálým tlakem, což je nejen velmi bolestivé, ale také dochází k zarůstání, a při nešetrném a neodborném postupu ošetření, také ke granulaci tkáně.


Odpovídá: Hušková Hana DiP.(diplomovaný podiatr), školitel, člen řídící rady České podiatrické společnosti, člen podologicko-pedikérské sekce.

   dotazy  hledání  položit dotaz

tweetyy 10.9.12: 0

Dobrý den, chci se zeptat zda máte radu na ošetření potivých nohou medicinální pedikůrou. Když přijde klient co se mu hodně potí nohy, kotouč se zadrhává a nebere zbytky kůže tak dobře. Předem děkuji za odpověď.

11.09.2012 09:09   

Dobrý den! Potivá noha se musí před ošetřením přístrojem vysušit,nejlépe funguje kvalitní zásyp na nohy,který je možno aplikovat již při příchodu zákazníka,poté zbytky odstraníte suchým ubrouskem,a znovu nanesete.Začínáte práci na nehtech a okolí,a plosky se v tomto čase stále vysušují.Před odbrusem opět zásyp suchou cestou odstraníte.Zákazníkovi též doporučíme odpovídající balzám na potivou nohu a zároven i zásyp,který se dá aplikovat i do obuvi.Ještě uporoznuji,že v CR není povolen název medicinální pedikúra,nebot zde stále není číslo studijního či učebního oboru podologie nebo podiatrie.Používá se pouze termín přístrojová pedikúra.Zdravím Vás Hušková Hana

MF

zdroj: MF


12.09.2012 11:09   

Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Mohla byste mi ještě doporučit naky ten konkretni zásyp? Nebo internetové stránky, kde by se dal objednat? Děkuji

tweetyy


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
palačinkový dort
čínské nudle - jarní vari..
Katův šleh (ostřejší)
Široké nudle v kari omáčc..
Jablkový perník

Přidat recept