Zdravotní péče o nohy, medicinální pedikúra

V této poradně se můžete ptát zejména na správnou péči o nohy při vzniku zdravotních komplikací, například při zánětech nehtového lůžka či nehtového valu, ale také při granulaci tkáně, nebo s kombinaci zánětu a granulace.
sponzor poradny:


Nejvíce těchto případů se objevuje v době od jara do podzimu, kdy je velmi teplo, nohy se potí, což svědčí bakteriím, kvasinkám, sporám ap. Pak stačí minimální poranění a zánět je zde v několika hodinách. Navíc dnešní moderní obuv většinou svoji šířkou ani délkou neodpovídá potřebám vlastní nohy. Zejména palce a malíčky jsou pod stálým tlakem, což je nejen velmi bolestivé, ale také dochází k zarůstání, a při nešetrném a neodborném postupu ošetření, také ke granulaci tkáně.


Odpovídá: Hušková Hana DiP.(diplomovaný podiatr), školitel, člen řídící rady České podiatrické společnosti, člen podologicko-pedikérské sekce.

   dotazy  hledání  položit dotaz

JanaX 10.11.12: 0

Dobrý den, mám dlouholetý problém s nehty na palci nohou. Cca před 15 ti lety mi spadla na jeden nehet těžká věc, druhý se mi poškodil ve špatnývh turistických botách. Oba nehty slezly, špatně rostly, po čase mi je ortoped strhl, což nepomohlo. Asi deset let chodím pravidelně na suchou pedikůru, nehty, pokud jsou nalakované, vypadají celkem normálně, žádné vroubky, kroucení, ale jsou přirostlé maximálně do poloviny, většinou tak do 1/3 od lůžka. Denně kapu proti mykóze (dle lékaře tam mykóza není), jednou za měsíc na pediůru, nelakuji, jen vyjímečně, ale nehty se prostě nechtějí přichytit. Děkuji za radu.

12.11.2012 10:11   

Dobrý den! Dle popisu jsou zde dvě základní kritéria.první je vnější poškození nejen nehtové plotny,ale hlavně nehtových lůžek!!! Stržení pochopitelně nejen nepomůže,ale ještě zhorší stav odrostu z lůžka.Zde bych viděla největší problém,proč nehty opětovně nepřirůstají v celé ploše.Protiplísnový prostředek je na místě,nebot jakkoli narušené či poškozené nehty jsou podstatně více náchylné k infikaci mykozou či onychomykozou.
Ještě mi prosím napište,jaký přípravek kapete,na kolik nehtů a kolikrát denně.Děkuji Hušková Hana

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
0853. panettone od ninicka
Rajčatová omáčka se sýre..
0809. bramborové housky s č..
Chroustova slaná bublanina
1223. celozrnné bulky s oves..

Přidat recept