Zdravotní péče o nohy, medicinální pedikúra

V této poradně se můžete ptát zejména na správnou péči o nohy při vzniku zdravotních komplikací, například při zánětech nehtového lůžka či nehtového valu, ale také při granulaci tkáně, nebo s kombinaci zánětu a granulace.
sponzor poradny:


Nejvíce těchto případů se objevuje v době od jara do podzimu, kdy je velmi teplo, nohy se potí, což svědčí bakteriím, kvasinkám, sporám ap. Pak stačí minimální poranění a zánět je zde v několika hodinách. Navíc dnešní moderní obuv většinou svoji šířkou ani délkou neodpovídá potřebám vlastní nohy. Zejména palce a malíčky jsou pod stálým tlakem, což je nejen velmi bolestivé, ale také dochází k zarůstání, a při nešetrném a neodborném postupu ošetření, také ke granulaci tkáně.


Odpovídá: Hušková Hana DiP.(diplomovaný podiatr), školitel, člen řídící rady České podiatrické společnosti, člen podologicko-pedikérské sekce.

   dotazy  hledání  položit dotaz

Carodejka_M 04.2.13: 0

Dobrý den paní Hušková, mám od malička problém s mykozou nohou a bohužel se mi dostala i na nehty.. zkoušela sem hodně přípravků ale nic nezabralo. Jsem od Českého krumlova neznáte tam nějakého šikovného lékaře který by poradil. děkuji moc

27.02.2013 09:02   

Dobrý den! Ted jsem odpovídala Jitce,s podobným problémem.Zavolejte mi příští týden,zkusím Vám někoho najít,určitě Vám alespon telefonicky poradím.720 148478 Hušková Hana

redakce


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
jogurtový lívanec
Jablečné lívance
0658. bezlepkové bulky od De..
Meruňkový závin
0830. cibulový Pepa - bílý..

Přidat recept