Zdravotní péče o nohy, medicinální pedikúra

V této poradně se můžete ptát zejména na správnou péči o nohy při vzniku zdravotních komplikací, například při zánětech nehtového lůžka či nehtového valu, ale také při granulaci tkáně, nebo s kombinaci zánětu a granulace.
sponzor poradny:


Nejvíce těchto případů se objevuje v době od jara do podzimu, kdy je velmi teplo, nohy se potí, což svědčí bakteriím, kvasinkám, sporám ap. Pak stačí minimální poranění a zánět je zde v několika hodinách. Navíc dnešní moderní obuv většinou svoji šířkou ani délkou neodpovídá potřebám vlastní nohy. Zejména palce a malíčky jsou pod stálým tlakem, což je nejen velmi bolestivé, ale také dochází k zarůstání, a při nešetrném a neodborném postupu ošetření, také ke granulaci tkáně.


Odpovídá: Hušková Hana DiP.(diplomovaný podiatr), školitel, člen řídící rady České podiatrické společnosti, člen podologicko-pedikérské sekce.

   dotazy  hledání  položit dotaz

Kristin86 12.6.13: 0

Dobrý den,
před 5ti dny jsem absolvovala 1/2 maraton. Když mi přišly nohy k sobě, začal mě ukrutně bolet "ukazováček" na noze. Odlakovala jsem nehet, zjistila že je namodralý a vygooglila, že je pod ním puchýř. Propíchla jsem si bezbolestně pod nehtem kůži aby vytekla voda. Voda odtekla, stále se tam tvoří a nehet bolí. Je mi jasné, že už přichycený není a já se teď děsím co z toho bude. Mám jít k lékaři kvůli možnému zánětu? Mám se připravit na to že se nehet zdeformuje? Za 2,5mešíce se vdávám a nevěsta bez nehtu nebo s pařátkem bude luxusní. Předem velmi děkuji. Kristýna

12.06.2013 12:06   

Dobrý den! Problém vznikl tlakem a protitlakem v obuvi při běhu,kdy praskla kapilára,krev se tzv.vylila(to je to namodrání)i puchýř je následek.Při propihování musí být nástroj sterilní,aby jste se vyhnula následné infekci a zánětu.Zde si můžete na hojení mokrou cestou koupit v lékárně bez předpisu Hemagel(5g) a dle návodu použít.Bohužel se domnívám,že se nehet časem oddělí od lůžka,a bude narůstat nový.Pokud nebylo narušeno lůžko,bude opět pěkný.Zatím nezoufejte,Hemagel je výborný,překryjte náplastí s polštářkem na překrytí,a snad to na svatbu vydrží.Držím pěsti a zdravím Hušková Hana

redakce


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
Hranolky z celeru
0196. vánočka od EVA.
0047. tmavý chléb z Ballyma..
Chléb celozrný kmínový 1k..
Řezy ze sušeného mléka

Přidat recept