Zdravotní péče o nohy, medicinální pedikúra

V této poradně se můžete ptát zejména na správnou péči o nohy při vzniku zdravotních komplikací, například při zánětech nehtového lůžka či nehtového valu, ale také při granulaci tkáně, nebo s kombinaci zánětu a granulace.
sponzor poradny:


Nejvíce těchto případů se objevuje v době od jara do podzimu, kdy je velmi teplo, nohy se potí, což svědčí bakteriím, kvasinkám, sporám ap. Pak stačí minimální poranění a zánět je zde v několika hodinách. Navíc dnešní moderní obuv většinou svoji šířkou ani délkou neodpovídá potřebám vlastní nohy. Zejména palce a malíčky jsou pod stálým tlakem, což je nejen velmi bolestivé, ale také dochází k zarůstání, a při nešetrném a neodborném postupu ošetření, také ke granulaci tkáně.


Odpovídá: Hušková Hana DiP.(diplomovaný podiatr), školitel, člen řídící rady České podiatrické společnosti, člen podologicko-pedikérské sekce.

   dotazy  hledání  položit dotaz

Ezi 04.8.13: 0

Nastoupila jsem do rekvalifikařního kurzu pedkúry - mokré a přístrojové. Z toho, co jsem dosud zažila, jsem úplně vedle. Na začátek jsem byla úplně zděšená z nepořádku a špíny. Na vaničkách stojí nejaké plastové lahvé bez možnosti identifikace. Nedostaly jsme žádné poučení ohledně dodržování hygieny, jaké dezinfekční prostředky a na co používat, jaká rizika nás mohou čekat ze strany klienta ( např.plísně).První den jsme se dívaly na školitelku, jak provádí pedikúru svým klientům, s občasným komentářem toho, co dělá. Dostaly jsme skripta, která bez výkladu a názorných ukázek jsou k ničemu a šly domů. Druhý den jsme si na ostro zkoušely ostrouhat nohy navzájem, pak jsme byly poslané domů, ať si TO na někom ještě zkusíme, že další den budeme dělat lidi, kteří do studia dochází na pedi zdarma v rámci rekvalifikace.Rukavice se zde nepoužívají, abychom měly cit, nástroje se nesterilizují. Prosím o radu na koho se obrátit, aby sjednal nápravu.

05.08.2013 10:08   

Dobrý den! Je mi opravdu líto,že jste musela absolvovat tuto hrůzu.Vzhledem k tomu,že jsem v řídící radě Podiatrické společnosti,kde právě řeším vzdělávání v oborech pedikura.podologie a pediatrie,potřebuji vědět(pokud nechcete uvádět své jméno,jde to anonymě),abychom to mohli jako společnost řešit.Bez tohoto oznámení to nejde.právě zpracovávám návrh a projekt vzdělávacího střediska Podiatrické společnost,které by tento problém začalo řešit.Jsme velmi ráda,že jste se na mě obrátila,to je přesně to,co potřebuji k řešení těchto nešvarů.Pokud budete chtít,napište mi tedy prosím na huskovah@seznam.cz,nebo zavolejte na 720 148 478.Zdravím Vás a jsem s pozdravem Hušková Hana.

redakce


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
Fazole ve smetanové omáčce..
Zeleninový špíz
Čočka se zelím
Chlebík se sýrem:-)))
Linecké těsto

Přidat recept