Zdravotní péče o nohy, medicinální pedikúra

V této poradně se můžete ptát zejména na správnou péči o nohy při vzniku zdravotních komplikací, například při zánětech nehtového lůžka či nehtového valu, ale také při granulaci tkáně, nebo s kombinaci zánětu a granulace.
sponzor poradny:


Nejvíce těchto případů se objevuje v době od jara do podzimu, kdy je velmi teplo, nohy se potí, což svědčí bakteriím, kvasinkám, sporám ap. Pak stačí minimální poranění a zánět je zde v několika hodinách. Navíc dnešní moderní obuv většinou svoji šířkou ani délkou neodpovídá potřebám vlastní nohy. Zejména palce a malíčky jsou pod stálým tlakem, což je nejen velmi bolestivé, ale také dochází k zarůstání, a při nešetrném a neodborném postupu ošetření, také ke granulaci tkáně.


Odpovídá: Hušková Hana DiP.(diplomovaný podiatr), školitel, člen řídící rady České podiatrické společnosti, člen podologicko-pedikérské sekce.

   dotazy  hledání  položit dotaz

Padiemen 09.12.13: 0

Dobrý den.
Prosim poraďte: v sobotu mi dle mne naprosto bezdůvodně zčernal ukazováček pravé ruky. Určitě to není mechanická záležitost. Dnes, po dvou dnech to pomaličku odeznívá, přesto je to výrazné. Nebolí to, prst mírně otekl, takže jen hybnost je mírně omezená. Už jednou se mi to stalo, ale v podstatně menším rozsahu a pouze v oblasti mezi druhým a třetím prstním článkem. Tehdy jsem to přisuzovala prasklé žilce.
Mám obavu, aby to nenasvědčovalo hlubšímu onemocnění.
Děkuji za radu.

11.12.2013 01:12   

Dobrý den! Je mi líto,ale jsem odborník na nohy,osobně Vám doporučuji navštívit lékaře.Hušková Hana

redakce


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
Zapečené řízky
Ovocné kuřecí kostky
Jahodový dort nepečený
Nebeská kaše
pomazánka z krabích tyčine..

Přidat recept