Zdravotní péče o nohy, medicinální pedikúra

V této poradně se můžete ptát zejména na správnou péči o nohy při vzniku zdravotních komplikací, například při zánětech nehtového lůžka či nehtového valu, ale také při granulaci tkáně, nebo s kombinaci zánětu a granulace.
sponzor poradny:


Nejvíce těchto případů se objevuje v době od jara do podzimu, kdy je velmi teplo, nohy se potí, což svědčí bakteriím, kvasinkám, sporám ap. Pak stačí minimální poranění a zánět je zde v několika hodinách. Navíc dnešní moderní obuv většinou svoji šířkou ani délkou neodpovídá potřebám vlastní nohy. Zejména palce a malíčky jsou pod stálým tlakem, což je nejen velmi bolestivé, ale také dochází k zarůstání, a při nešetrném a neodborném postupu ošetření, také ke granulaci tkáně.


Odpovídá: Hušková Hana DiP.(diplomovaný podiatr), školitel, člen řídící rady České podiatrické společnosti, člen podologicko-pedikérské sekce.

   dotazy  hledání  položit dotaz

lulubu 02.2.14: 0

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mi můžete poradit. Mám velmi tvrdé nehty na nohou, ale před nedávnem se mi začal divně vlnit nehet na malíčku. Dá se říct, že na okrajích je tenký jako papír, ale uprostřed jakoby pod ním rostla ještě jedna nehtová vrstva. Není to bolestivé, jen by mě zajímalo, co s tím je. Díky za odpověď

03.02.2014 02:02   

Dobrý den! Takto je těžko diagnostikovat,je třeba nehty vidět,nebo alespon kvalitní snímky,dle kterých je možné se lépe zorientovat.Může se jednat o zbytnění plotny na základě tlaku na neht,kořen,nebo počínající onychomykozu,popř,jiné.Děkuji Hušková Hana

redakce


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
borůvkový likér
Slovenské kremeše od Ireny
Tvarohová mramorová bábovk..
Kefírová buchta
Maslo na bifteky

Přidat recept