Hojení akutních ran, proktologická poradna

V této poradně Vám především odpovíme na dotazy týkající se pooperačních ran, řezných a tržných poranění, popálenin, odřenin, jizev, úrazů, ale také hemoroidů či análních fissur.

Odpovídá MUDr. Ervín Rusek, chirurg, specialista proktolog, vede chirurgickou ambulanci a proktologickou poradnu.

www.dr-rusek.cz


   dotazy  hledání  položit dotaz

danca50 25.1.11: Fissury, hemoroidy, jizvení

dne 20.1.11.. jsem byla na vyšetření- kolonoskopii z důvodu častého krvácení z konečníku,již předtím mě opakovaně byly odstraňovány fissury,nyní nález zní: vnitřní hemeoridy a drobné jizvení v anu.
Po zhora uvedeném zákroku jsem celou noc nemohla usnout pro bolest a škubání v řitním vstupu, tato bolest dále trvá vždy při stolici a následně slabě krvácím,během dne cítím bolest a řezání.Zakoupila jsem si mast Faktu a čípky Dobexil H,které přes hroznou bolest zavádím na noc.Je možné,že při zákroku mě byl konečník natržen či co??? A jak postupovat,nebo se i jinak léčit. Děkuji za odpověď.

28.01.2011 03:01   

Dobrý večer,

bohužel nepíšete, jak Vám byly fissury odstraňovány.
Pokud operačně, tak při zákroku se většinou nařízne prsten svěrače, aby se zmenšilo sevření ústí kanálu. Pak by ovšem fissury už neměly zlobit.
Po koloskopii někdy může dojít k obnovení fissur - stejně jako po tuhé stolici. Faktu ani Dobexil zde asi moc nepomohou.
Doporučuji úpravu životosprávy: zvětšit přísun tekutin a vlákniny, omezit sladké, vyřadit čokoládu, zkuste Psyllium. Na fissuru aplikovat několikrát denně tenkou vrstvu Hemagelu. Po stolici omýt čistou studenou vodou.
Vyčkejte 3-4 dny, pak napište, zda to pomohlo. Víc bohužel bez vyšetření Vám neporadím.

Zdravím z hor.
E.Rusek
www.dr-rusek.cz

MF

zdroj: MF


03.02.2011 01:02   

Děkuji Vám pane doktore za odpověď,jelikož bolest byla velká tak jsem byla v proktologické poradně,po vyšetření mě p.Dr.sdělil,že při výkonu kolonoskopickém tam mám opravdu dvě trhlinky - fissury a jelikož je to ještě dosti živé,tak mě doporučil vkládat na noc čípky Dobexil H nebo si aplikovat krém Procto-glyvenol,který jsem si zakoupila a tak činím,dále používám Vámi doporučený Hemagel. Pokud by se stav do 10 dnů nesrovnal,tak mám přijít rovnou na lačno k výkonu pod narkózu,kde mě budou fissury odstraněny.
Co se týče fissur,tak ty mě byly odstraňovány pod narkozou nejméně 10x,ale bohužel čas od času se mě to vrací.V roce 1981 jsem byla operována na hemeroidy - operace se povedla ale střídali se přes víkend lékaři a já byla ve čtvrtek operována a nově nastupující lékař mě v sobotu naordinoval již normální stravu - i přes mé dotazy zda to mohu pozřít mě bylo sestrou odpovězeno " pokud vám to lékař naordinoval tak ano, druhý den při vizitě jsem se ptala lékaře zda to mohu jíst - odpověď jeho zněla samozřejmě tak jak jsem Vám to napsal.Tak jsem se najedla.No a když přišel v pondělí můj operují lékař tak ráno při vizitě mě sdělil,že bychom mohli začít s polévkou a já nato,že jsem již 2 dny jedla,tak pak byl poprask hrozně se rozlobyl na personál a ženy ležící se mnou na pokoji mě potvrdily,že jsem se několikrát ptala zda je to možné abych po operaci tak brzy jedla a jak p.Dr.tak i sloužíci sestra mě sdělili ano. Tím se pak stalo to,že pan Dr. mě naordinoval okamžitě vypít glycerin a vsunout glyc.čípky,ale nedopadlo to dobře všechno jsem si natrhla musela jsem za 14 dní nato jít pod narkózu na vyškrábnutí a od té doby jsem evidována v proktol.poradně kde mě léta měl v péči tehdejší p. doktor,který již není mezi námi a tak čas od času navštěvuji současného p.doktora,který ě též několikrát fissury odstraňoval.
Co se týče stravy, čokoládu tu v žádném případě nejím ani kakao nepiji,sladkosti- pouze pečivo kde je tvaroh aby to bylo vláčnější,maso tak 1x týdně,nemohu nic z celozr.pečiva včetně chleba,ten také tak 1 krajíček týdně toto všechno vím,že mě staví stolici a bez čípku se nevyprázdním. Většinou jím zeleninová jídla,rýži,těstoviny, mléčné výrobky všeho druhu a toustový chléb. A přesto všechno mám někdy problém.
Pane doktore přijmu mile ráda od Vás další rady jak bych se jednou a napořád zbavila zhora uvedených problémů. Současně děkuji za Vaši odpověď a přeji pohodový každý den

danca50


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
0794. cuketo-bramborák od al..
tvarožníček
lehoučké čokoládové muff..
Plátky v alobalu
0536. tažený závin od Ajna

Přidat recept