Hojení akutních ran, proktologická poradna

V této poradně Vám především odpovíme na dotazy týkající se pooperačních ran, řezných a tržných poranění, popálenin, odřenin, jizev, úrazů, ale také hemoroidů či análních fissur.

Odpovídá MUDr. Ervín Rusek, chirurg, specialista proktolog, vede chirurgickou ambulanci a proktologickou poradnu.

www.dr-rusek.cz


   dotazy  hledání  položit dotaz

Iveta30 23.2.11: Hemoroidy

Dobrý den pane doktore,jsem necelé 2 roky po porodu dvojčat, od té doby mám velké problémy a bolesti. Zhoršily se mi hemeroidy, které pořád bolí, při vyšetření mi byly zjištěny řitní trhlinky (myslím, že jedna už je zahojená a s druhou se to táhne vlastně už od porodu.Používám již 14dní dilatan, ale nelepší se to, navíc mě pobolívá břicho, přidal se průjem a hlen ve stolici. Při mazání řitní trhlinky Hemagelem a při užívání dilatanu jsem zjistila, že mi zůstává zbytek stolice v konečníku (je hmatatelná při mazání, na dilatanu stopy stolice po vysunutí z řitního otvoru)Mám i tlaky na konečník, což vysvětluje ta řitní trhlinka a hemeroidy a teď už i asi ta "nevytlačená" stolice. Co byste mi poradil? Děkuji za odpověď, už chci být zdravá a věnovat se zdravým dvojčátkům a né se pořád trápit.

25.02.2011 02:02   

Dobrý den,
nevím, jak Vám vysvětlili princip léčby dilatanem. Postupně by mělo dojít k uvolnění svěrače a potom jednoduššímu zahojení prasklin.
Když zasunete dilatan do prostoru určeného k hromadění stolice, musíte počítat s tím, že tam ta stolice bude. Takže moc nespekulujte a trpělivě vyčkejte. S Vašim nastavením si zbytečně rozhodíte psychiku.
Pravidelná životospráva, hodně tekutin, Psyllium a čas.
Pokud to bude málo, návštěva u proktologa. Vím, že to není příjemné, ale zatím nejsme stroj, kde se vymění součástka a to ještě se zárukou.
Přeji hodně radosti v rodinném kruhu. Na dálku bez vyšetření bohužel víc pomoci nemohu.

MF

zdroj: MF


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
1049. plněný pizza koláč ..
Kuře strýčka Toma
1454. pizza s fotopostupem od..
Buchta volské oko
Karlovarské knedlíky

Přidat recept