Psychoterapeutická poradna

Poradna se opírá o zkušenosti pražského psychoterapeuta a poradce osobního rozvoje Ivana Oleniče.

Poradna nabízí radu či nasměrování:
a)lidem, kterým zatím nepomohlo nic a přesto nevzdali hledání
b) lidem, kteří se potýkají s fóbií či nutkavými obavami, popřípadě těm, kdo prožili traumatickou zkušenost
c) lidem, které zajímá problematika minulých životů

Uvodní článek k poradně Regresní terapie: Regresní terapie známá neznámá

Zeptat se ho na to, co Vás zajímá, nic nestojí. Odpověď Vás může inspirovat, popřípadě posunout dál v pochopení souvislostí.

   dotazy  hledání  položit dotaz

jamping 11.2.13: Strachy, obavy

Dobrý den, již delší dobu navštěvuji tento internetový časopis i s jeho poradnami.Jsou velice zajímavé, ale až nyníjsem se odhodlala vám napsat.Minulý rok na podzim proběhla u manžela krize středního věku a zájem o jiné ženy, Snažila jsem se vše s pomocí přátel zvládat, ale šlo to velmi těžko. Nyní zdá se vše v pořádku, různé věci se změnili i k lepšímu, ale já mám stále v sobě strach, že by se situace opakovala i když nic tomu zatím nenasvědčuje. Ještě jednu věc mám a to stach z výšek a věcí neznámých, které jsem si nevyzkoušela a neznám je. Ono těch problémů by se našlo víc,ale zatim si myslím, že to stačí. Děkuji moc za odpověď.

13.02.2013 04:02   

Milá jamping,
je příznivé, že věci se změnily k lepšímu. Ještě příznivější je, že se to nestalo samo o sobě, ale že jste k tomu musela přispět nějak i Vy. To znamená, že jste to zvládla! Nyní máte s řešením takové situace mnohem víc zkušeností. Je obvyklé, že po tak těžkém období, jaké jste prožívala, přichází obavy z možného opakování. Vy ale máte ty zkušenosti. Pokud použiji Vaše: "..strach..z věcí neznámých, které jsem si nevyzkoušela a neznám je.", pak to vypadá, že toto už znáte.

Rád bych Vám dal širší odpovědi, ale respektuji, že nepokládáte žádné otázky. Tedy, pokud se budete chtít více vyznat ve Vašich problémech, zkuste např. růstovou skupinu Lovci stínů. Více o ní najdete na mém webu, začínáme 5.3.2013
Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
Sýrový salát
Kovářské kotlety
čokoládový chlebíček s k..
Kokosové salámky
Rajčata plněná balkánský..

Přidat recept