Poradna se opírá o zkušenosti pražského psychoterapeuta a poradce osobního rozvoje Ivana Oleniče.
Poradna nabízí radu či nasměrování:
a)lidem, kterým zatím nepomohlo nic a přesto nevzdali hledání
b) lidem, kteří se potýkají s fóbií či nutkavými obavami, popřípadě těm, kdo prožili traumatickou zkušenost
c) lidem, které zajímá problematika minulých životů
Uvodní článek k poradně Regresní terapie: Regresní terapie známá neznámá
Zeptat se ho na to, co Vás zajímá, nic nestojí. Odpověď Vás může inspirovat, popřípadě posunout dál v pochopení souvislostí.
Dobrý den, před 10 lety mi byla diagnostikována Meniérova nemoc. Po léčbě, která mi přinesla intenzivní záchvaty, jsem opustila farmaka a snažila se o změnu ze sebe (dieta, cvičení). Na dlouhá léta se nemoc zklidnila do pasivity. Nyní čekám 4.dítě a nemoc se zase hlásí slabšími nebo silnějšími záchvaty. Je možné v tomto případě hledat příčinu vdětství, v traumatu? Lze ji odstranit trvale (medicína ji neumí léčit)? Děkuji za odpověď. Magda
Milá Magdo,
osobně nemám žádnou zkušenost s touto nemocí. Navíc, při terapii se vždy dívám spíše na symptomy, než na dg. V tomto případě tinitus, závratě, nevolnosti, atd. Pokud bude regresní terapie pracovat s těmito symptomy, pak je velmi pravděpodobné, že po terapii dojde v jednotlivostech k vylepšení, v nejoptimističtějších představách i k vymizení klinických příznaků. Pokud se sama podíváte na projevy vaší nemoci právě skrze jednotlivé symptomy, možná sama najdete příčiny ve své minulosti. V terapii k nim budete přímo vedena a terapie bude hledat traumata nejen v dětství, ale i v minulých životech. Když dojde v mysli ke kontaktu s příčinnou událostí, tzn. s takovou událostí, kde byl veden útok na Vaší fyzickou či duchovní integritu, může to přinést změnu.
Pokud Vás možnost regresní terapie oslovuje, navštivte regresního terapeuta raději až po porodu a současné obtíže řešte raději Vašimi osvědčenými postupy.